21 rugsėjo, 2021

Šį trečiadienio vakarą Lietuvos švietimo istorijos muziejuje Kaune organizuojamos nemokamos moterų drabužių mainytuvės-atiduotuvės „Stilius iš antrų rankų“, kurių metų renginio dalyvės turės galimybę ne tik nemokamai atsinaujinti savo spintą, sulaukti tvarios mados ekspertės stiliaus patarimų, bet ir nemokamai aplankyti parodą „Tautinis kostiumas“.

Šis renginys yra viena iš paskutinių projekto „Keliaujančios maiNytuvės maiVytuvės“ Kauno bendruomenių iniciatyvų, kurias vienija veiklos „Kaunas 2022“ bendruomenių programoje „Fluxus Labas“.

Renginio programa ir taisyklės

Renginio metu, kurio pradžia – 18.30 val., Lietuvos švietimo istorijos muziejaus darbuotojai susirinkusioms į renginį viešnioms pristatys parodą „Tautinis kostiumas“, kurioje bus galima išvysti itin vertingus profesionalaus dailininko, pedagogo Stasio Ušinsko 1935 m. sukurtus moters tautinio kostiumo eskizus.

19 val. prasidės drabužių mainytuvės-atiduotuvės, kurių metu dalyvės turės galimybę atiduoti ir išmainyti savo geros būklės, tačiau nenešiojamus, pabodusius, bet vis dar gerus drabužius, papuošalus bei galanteriją.

Kaip teigia renginio organizatoriai, pagrindinės taisyklės, norint dalyvauti renginyje yra šios:  daiktai turi būti geros būklės, tvarkingi. Su savimi galima turėti tiek daiktų, kiek negaila jų atiduoti, nes visi atsinešti daiktai tampa visų. Likusius po renginio daiktus, kurių nepavyko išmainyti ar atiduoti, dalyvės nešasi su savimi namo.

„Patirtis sako, kad į tokius renginius dažniausiai susirenka labai sąmoningos moterys, kurioms didesnis džiaugsmas yra ne gauti drabužį, o rasti savo nenešiojamam drabužiui naują šeimininkę. Taip pat rekomenduoju su savimi turėti vizitinių kortelių, nes tokių renginių metu neretai užsimezga daug gražių pažinčių ir gimsta naujų projektų“, – patirtimi dalijasi viena iš renginio organizatorių, komunikacijos projektų agentūros „Ugdanti komunikacija“ įkūrėja Karolina Barišauskienė.

Milijonai tonų drabužių – komunalinių atliekų sraute

Skaičiuojama, kad Europos Sąjungos gyventojai kiekvienais metais išmeta apie 6 milijonus tonų tekstilės gaminių. Didžioji dalis atsiduria mišrių komunalinių atliekų sraute. Statiškai įrodyta, kad daugiausiai drabužių perka būtent moterys. Skaičiai tikrai iškalbinti, todėl tokiomis iniciatyvomis organizatoriai siekia paraginti moteris vartoti atsakingiau ir kartu patarti, kaip atrodyti stilingai, tam neišleidžiant daugybės pinigų.

Renginio metu moterims stiliaus patarimus duosianti atsakingos mados stilistė, pirmojo lietuviško tinklaraščio „Krst View“, skirto atsakingai madai, kūrėja Kristina Purytė teigia, kad šiais laikais kiekviena moteris gali būti madinga iš to, kas jau guli jos spintoje.

„Būti madingai ir nesukti be paliovos mados rato – misija neįmanoma? Aš tikiu, kad būti madinga, nereiškia šluoti parduotuvių lentynų, kad kiekviena drąsiai galime sukurti savas tendencijų interpretacijas. Tam puikiai tinka atsakinga arba „antrų rankų“ mada. Ji tikrai nekeliauja koja kojon su tendencijomis, tačiau laikais, kai savo spintoje turime absoliučiai visko, tikiu, kad kiekviena galime atsakingai jomis žaisti. Ir tam nebūtina siaubti parduotuvių – ieškoti naujų batų ar suknelės. Tereikia plačiai atverti savo spintos duris ir susipažinti iš naujo su tuo, ką jau turime,“ – teigia atsakingos mados stilistė. 

„Keliaujančios maiNytuvės maiVytuvės“ Kauno bendruomenėse

Kaip teigia „Keliaujančių maiNytuvių maiVytuvių“ sumanytoja ir bendruomeninės iniciatyvos „Dainavos kiemas“ kuratorė Austėja Bliumkytė-Padgurskienė, šis renginys yra unikalus tuo, kad jo metu pavyko susivienyti skirtingų miesto mikrorajonų bendruomenių lyderius, kurie sutiko įgyvendinti projektą savanoriškais pagrindais.

„Šiuo metu jau yra įvykę šeši renginiai – Eiguliuose, Petrašiūnuose, Dainavoje, Panemunėje, Garliavoje, Šančiuose, šis renginys vyks Kauno centre, o rugsėjo 29 d. – Noreikiškėse. Kiekviena vieta turi savitą temą, padiktuotą pačios vietos, bendruomenės interesų ar paties koordinatoriaus talentų. Taip pat šiuos bendruomenių aktyvistus vienija veiklos su „Kaunas 2022“ bendruomenių programoje „Fluxus Labas“, tad šis keliaujantis renginys yra įrodymas, kad nedidelis didelio projekto palaikymas gali padėti gimti įdomioms bei prasmingoms idėjoms“, – teigia A. Bliumkytė-Padgurskienė.

Dalyvavimas galimas tik su išankstine registracija ir galimybių pasu. Registruotis į renginį galite el. p. karolina@ugdantikomunikacija.lt

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/2923343901212809