Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite
Kviečiame į Ginto Banio tapybos parodą „Rytoj”
26 gegužės, 2021

Menininkas Gintas Banys savo paveiksluose dažniausiai vaizduoja žmogų, jo emocines būsenas, santykį su šiuolaikine aplinka ir supančiais įvykiais. Kiekvienas paveikslas – tai akimirkos atspindys, pagauta nuotaika. Autoriaus nuomone, būtent akys dažniausiai būna pagrindinis akcentas kūrinyje, kurios padeda atskleisti paveikslo idėją.

Gintas Banys – gerai Lietuvoje žinomos roko grupės „Pelenai” idėjinis vadas, dainų ir tekstų autorius. Tapyba buvo ir yra neatsiejama jo gyvenimo dalis. „Tapau, kai negroju, groju, kai netapau – toks mano supratimas apie misiją šiame gyvenime. Tapyboje kaip ir dainose didelį dėmesį skiriu prasmei, minties perdavimui, emocijai” – sako G. Banys.

Menininkas naudoja mišrią techniką, mėgsta eksperimentuoti. Kaip pats sako – „niekada nežinau kuo baigsis darbo procesas ir tuo esu patenkintas, nes kūryba tai kažkas, kas stumia mane į priekį, kas verčia gyventi”.

Ginto Banio darbai rado namus Lietuvoje, Vokietijoje, JAV, Šveicarijoje. Personalinės parodos Vilniuje galerijoje „Menų tiltas”, Druskininkuose „Kolonadose”, Šiauliuose „Laiptų galerijoje”.

2018 m. personalinė paroda Širvintų kultūros centre.

2019 m. paroda „Rokas su teptukais” su Sauliumi Urbonavičiumi – Samu Vilniuje, „AP galerija” ir Palangos kurorto muziejuje.

2020 m. paroda Panevėžio „Senamiesčio galerijoje”.

Menininko tapybos paroda „Rytoj” Lietuvos švietimo istorijos muziejuje veiks birželio 2 – 16 dienomis.