Edukacija

 

1798882 651194451593494 1741196396 n

 

!Naujiena PONAS VARNAS NUPIEŠĖ PAVEIKSLĄ     Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Panaudojus dailininko A. Varno paruoštą metodiką piešimo įgūdžiams ugdyti sukurta nauja muziejaus edukacinė programa „Ponas Varnas nupiešė paveikslą”. Joje moksleiviai sužinos, kad pasislėpusi ir kartais neapčiuopiama geometrija formuoja meno kūrinio pamatus, o geometriniai principai suteikia meno kūriniui vientisumo ir darnumo pojūtį. Specialiai paruoštoje edukacinėje erdvėje moksleiviai atras po meninėmis išraiškos priemonėmis pasislėpusią geometriją, susipažins su montesorinėmis mokymo priemonėmis – geometriniais intarpais juos išbandydami, išmoks naudoti geometrines formas kūrybiniame procese ir sukurs kūrinį.

Trukmė 45 min.

PASIKLYDUSIO PELĖDŽIUKO KELIONĖ: IŠ PRAEITIES Į DABARTĮ     Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Detektyvinis – orientacinis – edukacinis žaidimas. Taikant žaidybinį metodą, dalyviai supažindinami su Lietuvos švietimo istorija, bei muziejuje esančiomis muziejinėmis vertybėmis, pagal gautas užduotis/užuominas, sprendžia užduotį; pagal suteiktas nuorodas naudotis žemėlapiu ugdo erdvinio mąstymo ir orientavimosi aplinkoje gebėjimus – žymi kelionės taškus. Edukacinis užsiėmimas ugdo mokinių norą pažinti ir perimti tautos istorinę atmintį.

Skirta 5–9 klasių moksleiviams Trukmė 45 min.

 

BAUSTI NEGALIMA PASIGAILĖTI: PAŽINK IR PATIRK       Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Edukacijoje moksleiviai žaismingai supažindinami su Lietuvos mokyklose taikytomis auklėjimo ir drausminimo priemonėmis (bausmėmis). Edukacijos metu moksleiviams pristatoma istorija, kaip neklusnūs vaikai buvo auklėjami ir drausminami lietuviškose mokyklose: anuomet vaikų elgesiui keisti buvo naudojamos rykštės, XIX a. siekiant surusinti lietuvių tautą valstybinėse mokyklose nadotos bausmės lentelės (pakutnicos), o slaptojoje mokykloje daraktorius neklusnius vaikus klupdė ant žirnių. Autentiškos auklėjimo priemonės ir atkurta mokyklinė aplinka (pvz., XIX a. rusiškoji valdiška mokykla) leidžia moksleiviams pajusti to meto mokyklos dvasią ir nuotaiką,

Skirta 6–10 klasių moksleiviams Trukmė 45 min.

 

KNYGNEŠIO KELIAS    Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Tai moksleivių atliekama inscenizacija atkurtoje XIX a. slaptojoje (daraktorinėje) mokykloje. Edukacinio užsiėmimo dalyviai supažindinami su muziejuje sukaupta eksponatų kolekcija, atspindinčia spaudos lotyniškais rašmenimis draudimo bei knygnešių veiklos laikotarpį (1864–1904), pateikiami svarbiausi šio laikotarpio istoriniai faktai. Taip pat dalyviai pasiskirsto vaidmenimis (daraktorius , knygnešys, žandaras, slaptosios mokyklos mokiniai) ir vaidina. Žaidimo dalyviai persirengia to meto gyventojų drabužiais ir gauna visus vaidinimui reikalingus rekvizitus.

Skirta 6–10 klasių moksleiviams Trukmė 45 min.

 

VIENA DIENA TARPUKARIO MOKYKLOJE    Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Maksimaliai informatyvus ir interaktyvus edukacinis užsiėmimas, kuris atskleidžia autentišką tarpukario mokyklos vaizdą, mokymosi atmosferą, mokyklos tradicijas, supažindina su dėstomais dalykais ir priemonėmis. Edukacinį užsiėmimą sudaro: teatralizuotas įvadas į tarpukario mokymo sistemą, trumpos improvizuotos lietuvių kalbos, dailyraščio, istorijos, skaičiavimo, geografijos pamokėlės ir pertrauka su žaidimais, kuriuos žaidė mūsų seneliai, taip pat bausmės bei paskatinimai.

Skirta 5–9 klasių moksleiviams Trukmė 45 min.

 

MOKYKLA VAKAR IR ŠIANDIEN    Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Teatralizuota ekskursija, kurios metu lankytojai aplanko pagrindinę muziejaus ekspoziciją (3 salės), pristatančią Lietuvos mokyklos istoriją nuo XIV a. pab. iki XX a. pab. Ekskursijų vadovas atkreipia dėmesį į skirtingas įvairių laikotarpių mokymo programas, naudotas rašymo priemones, taikytus mokymo metodus, bausmes. Įspūdžiui sustiprinti darbuotojas vilki stilizuotą mantiją, pakeliui leisdamas išbandyti eksponatus ar jų kopijas, pvz., paklūpėti ant žirnių, pasitikrinti akis  stereoskopu, pasėdėti mokykliniame suole.

Skirta 5–12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

 

AŠ = SIMBOLIS 

Nuo seno žmonės tikėjo, kad esama daiktų, nešančių sėkmę – amuletų. Seniau jie buvo gaminami iš gintaro, molio ar kaulo ir puošiami įvairiais simboliais ir ornamentais. Kiekvienas simbolis turėjo savo reikšmę – vieni reiškė saulę, kiti – gyvybę ar ugnį. Ateikite ir sužinokite senovės baltų simbolių reikšmes ir susikurkite sėkmę nešantį amuletą!

Skirta 17 klasių moksleiviams Trukmė 45 min.

NUO PIKTOGRAMOS IKI PERMUTACIJŲ 

Kodavimas - tai informacijos pateikimas naudojant tam tikrų simbolių ir taisyklių sistemą. Vadovaujantis šiuo apibrėžimu, kalba ir raštas taip pat yra kodai. Kokius dar kodus žinote? Kaip dažnai gyvenime koduojate informaciją? Naujoji edukacinė programa „Nuo piktogramos iki permutacijų” supažindins Jus su žmogaus sukurtų kodų įvairove: piktogramomis ir hieroglifais, Brailio raštu ir gestų kalba, „Enigma“ kodavimo mašina ir Morzės abėcėle. Ši edukacinė programa skirta tiems, kuriuos domina žmonijos komunikacijos istorija, kurie nori išmėginti senąsias rašymo priemones, „pasimatuoti” sekretorės profesiją, perduoti žinutę Morzės kodu bei suprasti kaip skaito neregintis žmogus.

Skirta 2-12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

 

VAIKŲ DARBELIAI VAIKŲ NAMELIUOSE       Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Tai edukacinė programa sudaryta iš dviejų savarankiškų užsiėmimų ir apimanti teorinę ir praktinę dalis, skirtas supažindinti su Montesori mokymo priemonėmis ir jų pritaikymu dalykinėse pamokose.

Skirta 13 klasių ir 47 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

 

MATEMATIKOS GALIA 
Ar žinote, koks ilgis matuojamas coliais, sprindžiais ar sieksniais? Ar teko skaičiuoti mediniais skaitytuvais? Ar žinote kas yra fleksagonas? Kviečiame visus matematikos mėgėjus bei tuos, kurie mano nesuprantantys magiškosios skaičių galios. Pažadame, kad nauja edukacinė programa „Matematikos galia“ užburs kiekvieną jos dalyvį. 

Skirta 1–7 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min. 

 

KAIP SKAITO TĖTIS     Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Jeigu norite patirti gyvo skaitymo malonumą, pajusti knygos personažą juo tapdami, ateikite ir skaitydami kurkite vaidmenį, vaidinkite tai, ką skaitote – atverkite duris į savo teatrą!

Skirta 1–5 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

 

LEGENDOS GAMTOJE      Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Ar seniai buvote miške? Ar girdėjote, ką kalba medžiai, paukščiai? Ateikite, sužinokite, kaip mūsų protėviai bendravo su juos supusia gamta, pažinkite jos simbolius ir pasigaminkite mažą gamtos stebuklą. 

Skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1–3 klasių moksleiviams. Trukmė 40 min.

 

DAILYRAŠTIS TARPUKARIO LIETUVOS MOKYKLOJE   Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Ar žinote, kokiuose suoluose mokykloje sėdėjo jūsų seneliai? Ar bandėte rašyti įmantrias raideles dailyraščiu? Ateikite pas mus ir pamatysite, išbandysite ir pasidžiaugsite savo nepaprastais gebėjimais. 

Skirta 1–4 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

 

RAŠTO KELIAS 

Susipažinkite su rašto Lietuvos mokyklose istorija. Apžiūrėkite ekspozicijoje originalias rašymo priemones ir išbandykite jų kopijas – rašykite vaško ir grifelinėse lentelėse, raitykite raideles tikra žąsies plunksna!

Skirta 5–12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

 

DARAKTORINĖ (SLAPTOJI) XIX A. MOKYKLA     Kulturos pasas RGB pagrindinis spalvotas

Sudalyvaukite gyvosios istorijos pamokoje – persikelkite į XIX amžių ir patirkite slaptosios mokyklos moksleivio dalią, praeikite rizikingu knygnešio keliu, įvertinkite pasiaukojantį daraktoriaus darbą.

Skirta 4–9 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

 

MAMA, KĄ MAN VEIKTI? 

Edukacijos vadovas sukviečia vaikus į Gamtos mokymo priemonių ekspoziciją ir bendrauja su vaikais apie jų laisvalaikio pomėgius, žaidžiamus žaidimus. Edukatorius pasidalina atsiminimais apie savo vaikystės žaidimus ir pakviečia vaikus pažaisti. Vaikai gauna įvairias priemones kurti ir žaisti žaidimus (dėžės su smėliu, akmenėliai, kriauklelės, piešimo ir karpymo priemonės).

Skirta ikimokyklinukams ir 12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.

Dėl edukacinių užsiėmimų ir ekskursijų iš anksto kreiptis telefonu +370  650 41 018

Informaciniai rėmėjai ir partneriai

lma logo
muziejai.lt
muz lobiai 2012
limis logo
MTKC
kasvykstakaune
ekultura 220logo muzieju kelias 2013 1 dlogo limis centras 500x400Eksponatai kuriuos verta pamatyti FEISBUKe 1NR logounnamed
kauno logo
Swedbank logo logotype emblem 700x151
imagesROTO HIGudragalvis logo page 001savaitgalis logo
 
 

 
NUTRILITE maisto papildai ir vitaminaiSvorio metimas - bodykey by NUTRILITEAMWAY HOME valymo priemonėsMaistas ir gėrimaiAMWAY HOME indu plovimo priemonėsAMWAY HOME skalbimo priemonėsDozatoriai ir aplikatoriaiGLISTER burnos prieziuraBODY SERIES linija ir kitos kuno prieziuros priemonėsVyru odos prieziuros priemonėsSATINIQUE plauku prieziurabeautycycle kosmetikaARTISTRY odos prieziuraARTISTRY dekoratyvinė kosmetikaKvepalaieSpring vandens valymo sistemaVirtuvės reikmenysAutomobiliu prieziura