Naujienos

KAUNAS PHOTO 2019

 Kaunas Photo 2019 logo

 

 

 

 

Festivalio teminė programa „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“, rodoma M.Žilinsko dailės galerijoje ir Lietuvos švietimo istorijos muziejuje ir VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre kvies sutelkti dėmesį į virtualaus pasaulio procesus, skaitmeninio gyvenimo būdo pasekmes, duomenų srautus, ryšius, elektroninius nusikaltimus ir saugumą, mašinų mokymąsi, stebėjimą, automatizavimą, grėsmes ir trapias ribas.

Informaciniame amžiuje sparčiai, tačiau palaipsniui besivystančių skaitmeninių technologijų poveikis mums ir mus supančiai aplinkai neatrodo nei visiškai naujas, su kuriuo būtume susidūrę netikėtai, nei visiškai neįveikiamas. Liekamieji reiškiniai, net ir būdami žalingi, dažniausiai yra atneštos naudos pasekmė arba vis dar neša naudą. Suprantama, kad visa tai buvo sukurta ir toliau kuriama dėl ekonominės, socialinės ar kultūrinės plėtros, mokslo vystymosi ir/arba žmogaus patogumo: gyvenimo (savi)kontrolės, komunikacijos, globalizacijos. Neabejotinai, skaitmeninės technologijos su realybe veikia simbiozės principu: kontroliuojamos žmogaus, jos veikia gamtą ir žmoniją, o žmonija ir gamtos sąlygos atsakomai paveikia technologijas viena arba kita linkme – esančias papildo arba eliminuoja.

 Henrik Kam Mandalas For Planet Earth 1

Henrik Kam iš ciklo „Mandalos žemės planetai“

 

Per virtualias prieigas skaitmeninimas patenka net į menkiausias terpes – nuo politikos ir kultūros iki įsibrovimo į privačią erdvę, nuo vaikiškų žaidimų iki milžiniškų korporacijų lobizmo, nuo gyvenimo būdo iki nusikaltimų ir prievartos. Bandant aprėpti mąstą skaitmeninio pasaulio skvarbą, kyla klausimas, kiek pats žmogus pajėgus valdyti situaciją ir jeigu taip, tai kur yra riba. Skaitmenai tapus nebeatsiejamai nuo virtualybės, o virtualybei įgijus neribotas prieigas iki realybės, darosi sunku atskirti, kas yra tikra, kas galima, o kas dirbtinai sukurta. Po patraukliais virtualumo filtrais, dažnai tikrovė lieka net nepastebėta.

Dokumentinė fotografija, tradiciškai vyraujanti „Kaunas Photo“ stilistinė raiška, pati savaime yra suskaitmeninta realybė, turinti virtualių pavidalą – šiais metais tampa pati save atspindinčia refleksija. Tai puiki provokacija patyrinėti savo asmeninį santykį su tema, atsakyti sau pačiam: kaip aš save transliuoju į pasaulį, kokia yra mano kuriama kasdienybė – skaitmeninė, virtuali ar tikroji, kuriai iš jų teikiu prioritetą? Šių metų „Kaunas Photo“ meninė programa yra kvietimas „nusileisti ant žemės“, t.y. išjungti išmanųjį ir įdėmiau pažiūrėti į fizinį pasaulį.

Diogo Maia Signs of Life 02 Heart of steel

Diogo Maia iš ciklo „Gyvybės ženklai“

 

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje nuo rugsėjo 5 dienos bus eksponuojamos dviejų menininkų parodos Diogo Maia (Portugalija) „Gyvybės ženklai“ bei Henrik Kam (JAV) „Mandalos žemės planetai“.

Primename, kad parodų lankymas yra NEMOKAMAS.

Renginiai

  • 65769595 2410386315674290 3415291292937093120 n
  • 2019 11 18 Tekstilė
  • Panemunes pilies legendos
  • Augalai Plakatas Kaunas

Informaciniai rėmėjai ir partneriai

lma logo
muziejai.lt
muz lobiai 2012
limis logo
MTKC
kasvykstakaune
ekultura 220logo muzieju kelias 2013 1 dlogo limis centras 500x400Eksponatai kuriuos verta pamatyti FEISBUKe 1NR logounnamed
kauno logo
Swedbank logo logotype emblem 700x151
imagesROTO HIGudragalvis logo page 001savaitgalis logo
 
 

 
NUTRILITE maisto papildai ir vitaminaiSvorio metimas - bodykey by NUTRILITEAMWAY HOME valymo priemonėsMaistas ir gėrimaiAMWAY HOME indu plovimo priemonėsAMWAY HOME skalbimo priemonėsDozatoriai ir aplikatoriaiGLISTER burnos prieziuraBODY SERIES linija ir kitos kuno prieziuros priemonėsVyru odos prieziuros priemonėsSATINIQUE plauku prieziurabeautycycle kosmetikaARTISTRY odos prieziuraARTISTRY dekoratyvinė kosmetikaKvepalaieSpring vandens valymo sistemaVirtuvės reikmenysAutomobiliu prieziura