Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite
Tarptautinė paroda Marc Chagall „Anticipation of miracle”
15 lapkričio, 2021

Pirmojo lapkričio penktadinio pavakarę Lietuvos švietimo istorijos muziejuje susirinko gausi meno mylėtojų auditorija. Susirinkusiems buvo pristatyta išskirtinė Marko Šagalo (Marc Chagall) originalių darbų paroda „Stebuklo laukimas“.

Parodoje eksponuojami 43 originalūs litografijos darbai, tarp kurių – serija, sukurta pagal garsųjį viduramžių arabų pasakų rinkinį „Tūkstantis ir viena naktis“. Paroda „Stebuklo laukimas“ susideda iš trijų litografijų ciklų: „Keturios pasakos iš „Arabiškųjų naktų“ (1948 m.), „Dafnis ir Chlojė“ (1956-1961 m.) bei skirtingų temų ciklo.

„Arabiškosios naktys“ (geriau žinomos kaip „Tūkstantis ir viena naktis“) – tai Vidurio Rytų ir Pietų Azijos pasakojimai bei pasakos, surinktos per daugybę amžių. Teigiama, kad ši kolekcija pradėjo formuotis dar IX a. Šiose pasakose kartojasi leitmotyvas – jauna Persijos karaliaus žmona Šecherezada kiekvieną naktį seka po naują pasaką savo vyrui, taip besistengdama išvengti mirties. Pasakose yra tragedijos, komedijos, poemos, burleskos, erotikos ir kt. elementų.

Paroda „Stebuklo laukimas“ jau pabuvojo Švedijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Slovakijoje. Lietuvoje ji buvo eksponuota Vilniuje ir Raudondvaryje. Kaune ją išvysti galima pirmą kartą.

Paroda veiks 2021 m. lapkričio 5 d. – 2022 m. kovo 6 d.

Parodą organizuoja „Art Expo SIA” (Ryga, Latvija), Lietuvos švietimo istorijos muziejus.

Parodos lankymas mokamas. Bilietų kainos:

SUAUGUSIEMS – 6 EUR

VAIKAMS (7 – 17 M.), STUDENTAMS, SENJORAMS – 4 EUR

VAIKAMS (7 – 17 M.), LYDINTIEMS SUAUGUSIOJO – 3 EUR

MOKYKLINEI GRUPEI (NE MAŽIAU 10 VAIKŲ) – 3 EUR/ASMENIUI

VAIKAMS (0 – 6 M.), MOKYTOJAMS, LYDINTIEMS VAIKŲ GRUPĘ – 0 EUR

AUDIOGIDAS + 1 EUR/ASMENIUI

Bilietus galite įsigyti muziejaus kasoje. Parodos lankymui galimybių pasas nėra būtinas. Atvykus prašome laikytis galiojančių saugumo reikalavimų: dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, dėvėti medicininę veido kaukę.