Agrastas (Ribes grossularia L.) – vaisiuose gausu vitaminų B, C, F ir vertingų mineralų (mineralinių druskų, magnio, kalio, cinko, geležies, fosforo, vario, mangano, fluoro, jodo), organinių rūgščių, rauginių medžiagų. Turi daug skaidulų. Šviežios uogos skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą. Jas tinka vartoti sutrikusios medžiagų apykaitos, nutukusiems žmonėms.
Paprastoji avietė (Rubus idaeus L.) – naudojama liaudies medicinoje. Rauginių medžiagų turinčių lapų arbata geriama esant viduriavimui, burnos ir ryklės uždegimui, be to, ir kraujui valyti. Vaisių sultys geriamos pakilus temperatūrai.
Gervuogė (Rubus fruticosus L.) – džiovinti lapai padeda nuo viduriavimo, naudojama praplovimams esant odos ligoms arba skalavimui susirgus burnos ir ryklės uždegimu. Prinokusių vaisių sultys turi vaisinių rūgščių ir vitaminų.
Žemuogė (Fragaria L.) – gydomąjį poveikį turi augalo lapai. Juose daug rauginių medžiagų, šiek tiek eterinių aliejų ir flavonoidų. Liaudies medicinoje lapai ir šaknys rekomenduojami ne tik esant viduriavimui, gerklės uždegimui, bet ir reumatui, podagrai ir kepenų ligoms gydyti.