Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite
16 spalio, 2020

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Šeštadienį, spalio 10 d. į Lietuvos švietimo istorijos muziejaus Art deco salę rinkosi svečiai. Vyko XV Tarptautinio festivalio „Žydintis Kultūros medis”, kuris skirtas Mstislavo Dobužinskio 145 – osioms gimimo metinėms paminėti, renginys. Čia atidaryta tarptautinė dailininkų tapybos ir grafikos paroda ,,Miesto peizažas“. Parodoje „Miesto peizažas“ eksponuojami Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos menininkų akvarelės darbai, kuriuose jie vaizduoja savaip matomą miestą. Skirtingų spalvų gama, apibendrintas formų traktavimas padėjo dailininkams vaizduojamojo meno priemonėmis įkūnyti neišsemiamus miesto peizažo architektūros motyvus. Parodos autoriai: Lietuva (Sergejus Lysyj, Valerij Berežok, Elena Berežok), Baltarusija (Viačeslav Paulavets, Vladimir Rinkevič), Rusija (Anna Kožina, Svetlana Ovinona). Organizatorius – Slavų estetinio lavinimo centras.

Renginio svečiams sveikinimo ir padėkos žodį tarė Lietuvos švietimo istorijos muziejaus direktorė Jolita Rudgalvienė, renginio organizatoriai ir svečiai.

Kamerinę renginio aplinką kūrė pianino skambesys ir atliekamos dainos.

Antroje vakaro dalyje buvo rodomas dokumentinis filmas „Kažkas, vardu Dobužinskis”. Filmas apie dailininką Mstislavą Dobužinskį (1875–1957), keliavusį po pasaulį ir meno stilius. Įdomu tai, kad Mstislavas Dobužinskis yra lietuvių kilmės. Dailininkas dirbo ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Amerikoje, Italijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose.

Po jo mirties Niujorke kūrybinis paveldas grįžo į gimtąją žemę – Lietuvą. Jis saugomas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Lietuvos dailės muziejuje Vilniuje; Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune, kur branginamas ir vertinamas dailininko atminimas.

Filmo režisierius Aleksejus Burykinas, prodiuserė Natalija Ju.

Lietuvos švietimo istorijos muziejus dėkoja renginio organizatoriams ir dalyviams už buvimą kartu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1676″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]