Tau patinka piešti? Bandai nupiešti viską, ką matai aplink save? Dailininkas Adomas Varnas mokė, kad norint piešti, reikia pirmiausiai treniruoti ranką, akį ir protą. Užsisakę edukacinį užsiėmimą, pamatysite, kokios priemonės tinka jaunojo dailininko treniruotėms ir sužinosite, kokią piešimo metodiką sukūrė pats dailininkas Varnas. Specialiai paruoštoje edukacinėje erdvėje atrasite, kas formuoja meno kūrinio pamatus bei sukursite meno kūrinį.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama ikimokyklinukams ir 1-12 klasių moksleiviams.
Jums patinka keliauti nežinoma kryptimi? O kelionių metu sužinoti įdomius faktus, patirti netikėtus atradimus? Orientacinio – edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su Lietuvos švietimo istorija, apžiūrėsite muziejuje saugomus eksponatus, gausite užduotis/užuominas ir keliausite su žemėlapiu po skirtingas erdves bei laikus.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-10 klasių moksleiviams.
Norėtumėte išbandyti unikalią profesiją? Tapkite knygnešiais. Sužinokite, dėl kokių priežasčių atsirado ir paplito knygnešystė. Išgirskite XIX-XX a. pradžioje išgyventas, užrašytas ir nepamirštas knygnešių istorijas. Nustebsite sužinoję kokie drąsūs ir išradingi buvo spausdintos lietuviškos knygos nešiotojai ir saugotojai. O paskui, apsirengę drobine marška, užsimaukšlinę kepurę ir užsimetę maišą ant pečių, keliaukite laiku atgal ir patirkite knygnešio nuotykius.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 6-9 klasių moksleiviams.
Ar teko girdėti posakį; „Mylėk kaip dūšią, krėsk kaip grūšią“? Jeigu ne, tai ateikite ir sužinokite, kokiomis priemonėmis senaisiais laikais vaikai buvo auklėjami tiek namuose, tiek mokyklose. Išgirskite beržinės vytelės švilpimą, išbandykite žirnių kietumą ir „pokutnicos” svorį. Išklausykite savo senelių mokyklines istorijas, jų graudžius skundus ir patirkite, kokiu nuostabiu laiku jūs gyvenate. Trukmė 45 min. Skirta 5-10 klasių moksleiviams.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-10 klasių moksleiviams.
Sudalyvaukite istorinėje pamokoje, kuri atskleis jums autentišką tarpukario Lietuvos mokyklos vaizdą – supažindins su tuometine mokymo programa, mokymosi priemonėmis ir mokyklų tradicijomis. Mokykitės tuometinės lietuvių kalbos, įvardindami daiktus, kurių jau nebenaudojame arba vadiname kitaip; skaičiuokite stumdydami medinius skaičiuotuvo karoliukus; rašykite mirkydami plunksnakotį į rašalą ir raitydami neįprastas raides.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-10 klasių moksleiviams.
Kviečiame į teatralizuotą ekskursiją, kurios metu aplankysite pagrindinę muziejaus ekspoziciją, išgirsite 600 metų Lietuvos mokyklos istoriją ir apžiūrėsite originalius eksponatus. Ekskursiją veda griežtas, bet linksmas vadovas, atkeliavęs į muziejų iš Rykštės gadynės ir sukaupęs kalną istorijų iš savo ilgaamžės pedagoginės patirties. Priklausomai nuo aplinkybių, jis gali suskelti mokyklinį anekdotą, paglostyti jums galveles, gali paklausinėti daugybos lentelės ar pasodinti į šimtametį mokyklinį suolą.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-12 klasių moksleiviams.
Jums patinka puoštis? O ar žinote, kad kai kurie papuošalai turi ne tik estetinę paskirtį, bet ir apsauginę? Nuo seno žmonės tikėjo, kad esama daiktų, nešančių sėkmę – amuletų. Seniau jie buvo gaminami iš gintaro, molio ar kaulo ir puošiami įvairiais simboliais ir ornamentais. Kiekvienas simbolis turėjo savo reikšmę – vieni reiškė saulę, kiti – gyvybę ar ugnį. Ateikite ir sužinokite senovės baltų simbolių reikšmes ir susikurkite sėkmę nešantį amuletą!
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama ikimokyklinukams, 1-7 klasių moksleiviams.
Ar mėgstate skaityti detektyvines istorijas, žiūrėti šio žanro filmus ir spręsti sudėtingas užduotis? Jums labai padės treniruotės su kodais. Kodavimas – tai informacijos pateikimas naudojant tam tikrų simbolių ir taisyklių sistemą. Kokius kodus žinote? Laukiame jūsų ekspozicijoje, kurioje rasite įvairių žmogaus sukurtų kodų pavyzdžių – pažinsite piktogramas ir hieroglifus, išbandysite Brailio raštą ir gestų kalbą, užkoduosite žinutę „Enigma“ kodavimo mašina ir parašysite laišką Morzės abėcėle.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-12 klasių mokiniams.
Ar žinote, koks ilgis matuojamas coliais, sprindžiais ar sieksniais? Ar teko skaičiuoti mediniais skaitytuvais? Ar žinote kas yra fleksagonas? Kviečiame visus matematikos mėgėjus bei tuos, kurie mano nesuprantantys magiškosios skaičių galios. Skaičiuosime, piešime, lankstysime ir gaminsime nedidelį matematikos stebuklą. Pažadame, kad edukacinis užsiėmimas užburs kiekvieną jos dalyvį.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 1-7 klasių moksleiviams.
Jeigu patinka skaityti knygas, jeigu mėgstate žaisti improvizacinius žaidimus, jeigu svajojate apie aktoriaus karjerą – šis edukacinis užsiėmimas kaip tik jums. Ateikite pas mus, patirkite gyvo skaitymo malonumą, pajuskite knygos personažą juo tapdami, skaitydami kurkite vaidmenį, vaidinkite tai, ką jaučiate – atverkite duris į savo teatrą!
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 1-5 klasių moksleiviams.
Ar seniai buvote miške? Ar girdėjote, ką kalba medžiai, paukščiai? Ar klausėtės melodingo upės čiurlenimo? Ateikite, mes jums papasakosime seną legendą apie tai, kaip mūsų protėviai bendravo su juos supusia gamta, atskleisime nepaprastą gamtos tvarką ir pusiausvyrą, įvardinsime šiandienos ekologines problemas bei priminsime, ką privalome daryti, kad išsaugotume gamtos turtus. Be abejo, patys pasijausite kūrėjais pasigamindami nedidelį gamtos pasaulio kūrinėlį.
Trukmė 45 min. Rekomenduojama ikimokyklinukams, 1-3 klasių moksleiviams.
Norite išgirsti šimtmečio senumo mokyklines istorijas? O gal norėtumėte pasėdėti suole, kuriame sėdėjo jūsų seneliai kai buvo jūsų amžiaus? O gal norėtumėte pasimokyti dailiai rašyti? Laukiame jūsų tarpukario Lietuvos mokykloje – rašalinės pripildytos rašalo, plunksnakočiai išblizginti, edukatorė pasiruošusi papasakoti, ko nesate girdėję, parodyti, ko nesate matę ir pamokyti raityti dailyraščio raideles.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 1-4 klasių moksleiviams.
Susipažinkite su rašto istorija Lietuvos mokyklose – šiandien rašome parkeriu į tvarkingus sąsiuvinius ir net nepagalvojame, kad kažkada galėjo būti kitaip? O jeigu reikėtų rašyti stiliumi vašku padengtose lentelėse arba smėlyje? Galvojate, kad tai neįmanoma? Apsilankykite muziejuje, sužinokite apie senuosius rašymo būdus, apžiūrėkite eksponuojamas originalias rašymo priemones ir išbandykite neįprastus rašiklius bei medžiagas – rašykite vaško, grifelinėse lentelėse, raitykite raideles tikra žąsies plunksna!
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-12 klasių moksleiviams.
Ar norėtumėte pakeliauti laike ir persikelti į XIX amžių? Sudalyvaukite gyvosios istorijos pamokoje – apsilankykite slaptojoje lietuviškoje mokykloje, skaitykite neįprastai parašytą elementorių, praeikite rizikingu knygnešio keliu ir pabandykite pergudrauti griežtąjį žandarą – patirkite nepaprastą nuotykį, pajuskite istorinės epochos dvasią.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 3-9 klasių moksleiviams.
Ar pažįstate augalus? Ar žinote kaip atrodo morkos žiedas arba bulvės akys? Ar pagalvojate, kad jums įprastos valgomos daržovės gamtinėje aplinkoje gali atrodyti tarsi nuostabūs meno kūriniai? Apsilankykite įspūdingoje ekspozicijoje ,,Senosios gamtos mokslų vaizdinės mokymo priemonės. XX a. pirmoji pusė“, apžiūrėkite spalvingus šimto metų senumo augalų plakatus, patyrinėkite sudėtingas jų sandaras ir sužinokite, kaip augalai prisitaiko prie gyvenimo ir išgyvenimo sąlygų. Pasijauskite menininkais ir nuspalvinkite pasirinktus augalus.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-9 klasių mokiniams.
Užsiėmimo metodiniu pagrindu pasirinkta technologiška, apgalvota ir tikslinga M. Montessori ugdymo sistema. Sakote, kad Montessori metodika skirta tik mažyliams? Netiesa. Edukacijos metu moksleiviai gauna kūrybinių užduočių, kurios siejasi su mokykloje mokomais dalykais. Pabandykite mokytis skaičiuoti dėliodami karoliukus, traukti kvadratinę šaknį spalvotais kvadratėliais, spręsti dvinario arba trinario kubo lygtį bei pažinti Europos žemėlapį dėlionės pagalba. Suintrigavo? Ateikite ir išbandykite patys.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 5-9 klasių moksleiviams.
Edukaciniame užsiėmime supažindinsime moksleivius su skaičiavimo pradžia ir įtaka kasdieniame žmogaus gyvenime, mokysime skaičiuoti senovine kūno matuokle, mediniais skaičiuotuvais; mokysime taikyti geometrijos žinias - nusibraižyti ir sulankstyti daugialypę figūrą - fleksagoną.
Trukme 45 min.
Rekomenduojama 1-7 klasių moksleiviams.
Užsiėmimo dalyviai sužinos dailyraščio atsiradimo istoriją, bus supažindinami su seniausiomis rašymo priemonėmis, rašymo taisyklėmis, rašto svarba. Stebėdami edukatoriaus veiksmus, demonstruojamus dailyraščio pavyzdžius bei atlikdami užduotis, moksleiviai lavins smulkiąją motoriką, mokysis atidumo stebėdami ir atkartodami rašybos ženklus.
Trukmė 45 min.
Rekomenduojama 1-4 klasių moksleiviams.
Edukaciniai užsiėmimai šeimoms.
Galite rinktis net iš trijų, skirtingų edukacinių užsiėmimų:
PASAKYTA - PARAŠYTA
užsiėmimas tiems, kurie ištroškę iššūkių, mokslo, žaidimų ir potyrių
ŽAISK IR MOKYKIS
užsiėmimo metu atradimų kambaryje ne tik atrasite, bet daug sužinosite ir patirsite
GAMTOS MOZAIKA
floros ir faunos pažinimas, viktorina ir gamtos paslaptys - viskas po vienu stogu
Būtina išankstinė registracija tel. 8 650 41 018
Jūsų lauksime adresu : Vytauto pr. 52, Kaunas
Šeimos edukacinio užsiėmimo kaina 8 Eur
Lietuvos švietimo muziejus – antrą veiklos šimtmetį skaičiuojanti, naujovėms atvira kultūros institucija, kviečianti lankytojus pažinti ir patirti skirtingas pasaulio kultūras.
Iki š.m. lapkričio 25 d. kviečiame į pažintį su rytietiškos kultūros akcentais išskirtinėje parodoje „Šikoku 88 šventyklų kelias“.
Parodoje eksponuojamos keliautojo Evaldo Karaliaus ir jo žmonos užfiksuotos foto akimirkos iš piligriminės „Šikoku 88 šventyklos“ kelionės. Nuotraukos atspausdintos ant japoniško WASHI popieriaus, kuris įtrauktas į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Atliepdamas švietėjišką ir kultūrinę misiją, muziejus parengė edukacinį užsiėmimą „Teatras dėžutėje“ parodoje „Šikoku 88 šventyklų kelias“.
Edukacinis užsiėmimas parengtas remiantis viena iš tradicinių Japonijos meno sričių – teatru. Šešėlių teatras populiarus įvairiose kultūrose, tarp vaikų ir suaugusiųjų. Tai vizualiojo meno forma, atsiradusi Azijoje. Šešėlių žaidimas, dar vadinamas šešėlių lėlių teatru, yra senovinė pasakojimo ir pramogų forma, kai naudojamos plokščios iškirptos figūros (šešėlių lėlės), laikomos tarp šviesos šaltinio ir permatomo ekrano arba skraistės. Kartais iškirptos lėlių figūros būna permatomos, spalvotos ar kitaip detalizuotos. Įvairių efektų galima pasiekti judinant lėles ir šviesos šaltinį. Talentingas lėlininkas gali priversti figūras vaikščioti, šokti, kovoti, kikenti ir juoktis.
„Teatras dėžutėje“ – edukacinis užsiėmimas, sukurtas siekiant pristatyti šešėlių teatro pasaulį ir leisti patiems sukurti savo unikalią šešėlių teatro dėžutę.
Užsiėmimo metu siekiama skatinti kūrybiškumą, mokomąja, ir socialinius gebėjimus per šešėlių teatro meną. Dalyviai susipažins su šešėlių teatro istorija, technikomis. Čia bus mokomasi, kaip pasitelkiant šviesą, formas ir judesio principus, sukurti veiksmingus šešėlių teatro pasirodymus.
Edukacijos dalyviai turės galimybę leisti savo vaizduotei ir kūrybingumui laisvą būvį, o tuo pačiu metu mokytis bendradarbiauti su kitais. Baigus dėlioti savo šešėlių teatro pasirodymus, turėsite galimybę juos pristatyti draugams, šeimai arba kitoms vaikų grupėms savo aplinkoje.
Atvykus į edukaciją rekomenduojame su savimi turėti: šviečiantį prožektorių arba telefoną, kuris taip pat turėtų prožektorių.
Edukacinių užsiėmimų datos: spalio 28 d., lapkričio 4, 11, 18, 25 d.
Užsiėmimų laikas: 14:00 val. (gali būti derinamas individualiai).
Edukacinio užsiėmimo kaina – 2 Eur + 5 Eur muziejaus lankymo bilietas (su nuolaida - 2 Eur + 2.5 Eur).
Būtina išankstinė registracija!
Registracija į užsiėmimą telefonu +370 650 41018
Lietuvos švietimo muziejaus kasdieninėse veiklose supažindindamas su lietuvių ir kitų Lietuvoje gyvenusių tautų švietimo raida, kartu vykdo kultūrinę edukaciją, visuomenei suteikdamas galimybę pažinti skirtingas tautas ir jų tradicijų įvairoves. Papildydamas iki 2023 m. lapkričio 25 d. muziejuje eksponuojamos keliautojo Evaldo Karaliaus parodos „Šikoku 88 šventyklų kelias“ turinį, Lietuvos švietimo muziejus kviečia visus norinčius dalyvauti įtraukiančiuose kūrybinėse veiklose.
Evaldas su žmona Jolanta pirmieji lietuviai per 47 dienas nuėję visa Šikoku šventyklų kelią, iš įspūdingos kelionės parsivežę ir su visuomene pasidalinę retam europiečiui pažintos tekančios saulės šalies gamtos, architektūros ir kultūrinio paveldo fotografijomis.
Kiekvieno šeštadienio popietę, 13 val., visi norintys apsilankę parodoje ir pasisėmę įkvėpimo, leisis į pažintinę edukacinę kelionę, kur susipažins su vienu iš populiariosios Japonijos kultūros akcentų – žaidimu Koma.
Žaidimai Japonijoje nuo seno yra svarbi kultūros dalis. Vienas seniausių tradicinių žaidimų Koma, panašius į mūsų kraštuose žinomą vilkelį (suktuką). Manoma, kad vilkeliai į Japoniją atkeliavo iš Kinijos ir pirmą kartą rašytiniuose japonų dokumentuose paminėtas jau X amžiuje. Besisukdami vilkeliai atrodo lyg stovėtų vietoje, dėl šios priežasties žmonės sieja žaislą su labai populiaria japoniška fraze, apibūdinančia atsakingą žmogų – „stovėti ant vienos kojos“.
Užsiėmimo metu dekoruotas vilkelis liks atminimui kaip mažas senosios Rytų kultūros liudijimas.
Edukacinio užsiėmimo „Magiškas vilkelis“ datos: spalio 28 d., lapkričio 4, 11, 18, 25 d.
Užsiėmimų laikas: 13:00 val. (gali būti derinamas individualiai).
Edukacinio užsiėmimo kaina – 2 Eur + 5 Eur muziejaus lankymo bilietas (su nuolaida - 2 Eur + 2.5 Eur)
Būtina išankstinė registracija!
Registracija į užsiėmimą telefonu +370 650 41018