Edukacija

Edukacija

Section Header Virtualus edukacinis užsiėmimas

Nuo colio iki sieksnio

Edukaciniame užsiėmime supažindinsime moksleivius su skaičiavimo pradžia ir įtaka kasdieniame žmogaus gyvenime, mokysime skaičiuoti senovine kūno matuokle, mediniais skaičiuotuvais; mokysime taikyti geometrijos žinias - nusibraižyti ir sulankstyti daugialypę figūrą - fleksagoną.

Skirta 1–7 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header Virtualus edukacinis užsiėmimas

Menas rašyti

Užsiėmimo dalyviai sužinos dailyraščio atsiradimo istoriją, bus supažindinami su seniausiomis rašymo priemonėmis, rašymo taisyklėmis, rašto svarba. Stebėdami edukatoriaus veiksmus, demonstruojamus dailyraščio pavyzdžius bei atlikdami užduotis, moksleiviai lavins smulkiąją motoriką, mokysis atidumo stebėdami ir atkartodami rašybos ženklus.

Skirta 1–4 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header PASIKLYDUSIO PELĖDŽIUKO KELIONĖ:

IŠ PRAEITIES Į DABARTĮ

Jums patinka keliauti nežinoma kryptimi? O kelionių metu sužinoti įdomius faktus, patirti netikėtus atradimus? Orientacinio – edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su Lietuvos švietimo istorija, apžiūrėsite muziejuje saugomus eksponatus, gausite užduotis/užuominas ir keliausite su žemėlapiu po skirtingas erdves bei laikus.

Skirta 5–10 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header BAUSTI NEGALIMA PASIGAILĖTI:

PAŽINK IR PATIRK

Ar teko girdėti posakį; „Mylėk kaip dūšią, krėsk kaip grūšią“? Jeigu ne, tai ateikite ir sužinokite, kokiomis priemonėmis senaisiais laikais vaikai buvo auklėjami tiek namuose, tiek mokyklose. Išgirskite beržinės vytelės švilpimą, išbandykite žirnių kietumą ir „pokutnicos” svorį. Išklausykite savo senelių mokyklines istorijas, jų graudžius skundus ir patirkite, kokiu nuostabiu laiku jūs gyvenate.

Skirta 5–10 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Kontaktai

+370 650 41 018

Dėl edukacinių užsiėmimų ir ekskursijų iš anksto kreiptis nurodytu telefonu

Section Header NAUJA! GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMA

TAPK ŠVIESOS HEROJUMI

Rytinės arbatos ritualas su pasakojimu apie arbatos atsiradimo istoriją, gerąsias arbatžolių savybes, poveikį sveikatai ir emocinei būsenai. 2. Kūrybinės dirbtuvės „Pasigamink sau arba dovanok“ – dalyviai išgirs pasakojimą apie dailės formas – mozaiką, grafiką, jų praktinį panaudojimą; pasirinks vieną iš kelių aplikacijų paruoštukų, ją dekoruos pasirinktomis spalvomis ir perkels ant tekstilės paviršiaus. 3. Edukacinis užsiėmimas „Sukurk spalvų ir šviesos stebuklą“ – dalyviai sužinos apie smėlio savybes ir jo panaudojimo galimybes; kurs skulptūras iš kinetinio smėlio; pasirinkę skirtingų spalvų smėlį kiekvienas individualiai susipils jį į suvenyrinius buteliukus; susiskirstę į nedideles grupes, bendrai kurs smėlio paveikslus ant šviesos stalų. 4. Komandinis figūrinis žaidimas „Šviesos mozaika“ – susiskirstę komandomis, dalyviai gaus šviečiančias lazdeles, su kuriomis kurs geometrines figūras ir kompozicijas. 5. Viktorina – dalyviai komandomis dalyvaus viktorinoje, kurios tema „Šviesa“ ir dalis klausimų susiję su dienos programos veiklomis.

Skirta: 1kl., 2kl., 3kl., 4kl., 5kl., 6kl. Trukmė 8 val. (ak. val.)
Section Header

KNYGNEŠIO KELIAS

Norėtumėte išbandyti unikalią profesiją? Tapkite knygnešiais. Sužinokite, dėl kokių priežasčių atsirado ir paplito knygnešystė. Išgirskite XIX-XX a. pradžioje išgyventas, užrašytas ir nepamirštas knygnešių istorijas. Nustebsite sužinoję kokie drąsūs ir išradingi buvo spausdintos lietuviškos knygos nešiotojai ir saugotojai. O paskui, apsirengę drobine marška, užsimaukšlinę kepurę ir užsimetę maišą ant pečių, keliaukite laiku atgal ir patirkite knygnešio nuotykius.

Skirta 6–9 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

VIENA DIENA TARPUKARIO MOKYKLOJE

Sudalyvaukite istorinėje pamokoje, kuri atskleis jums autentišką tarpukario Lietuvos mokyklos vaizdą – supažindins su tuometine mokymo programa, mokymosi priemonėmis ir mokyklų tradicijomis. Mokykitės tuometinės lietuvių kalbos, įvardindami daiktus, kurių jau nebenaudojame arba vadiname kitaip; skaičiuokite stumdydami medinius skaičiuotuvo karoliukus; rašykite mirkydami plunksnakotį į rašalą ir raitydami neįprastas raides.

Skirta 5–10 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

MOKYKLA VAKAR IR ŠIANDIEN

Kviečiame į teatralizuotą ekskursiją, kurios metu aplankysite pagrindinę muziejaus ekspoziciją, išgirsite 600 metų Lietuvos mokyklos istoriją ir apžiūrėsite originalius eksponatus. Ekskursiją veda griežtas, bet linksmas vadovas, atkeliavęs į muziejų iš Rykštės gadynės ir sukaupęs kalną istorijų iš savo ilgaamžės pedagoginės patirties. Priklausomai nuo aplinkybių, jis gali suskelti mokyklinį anekdotą, paglostyti jums galveles, gali paklausinėti daugybos lentelės ar pasodinti į šimtametį mokyklinį suolą.

Skirta 5–12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

AŠ = SIMBOLIS

Jums patinka puoštis? O ar žinote, kad kai kurie papuošalai turi ne tik estetinę paskirtį, bet ir apsauginę? Nuo seno žmonės tikėjo, kad esama daiktų, nešančių sėkmę – amuletų. Seniau jie buvo gaminami iš gintaro, molio ar kaulo ir puošiami įvairiais simboliais ir ornamentais. Kiekvienas simbolis turėjo savo reikšmę – vieni reiškė saulę, kiti – gyvybę ar ugnį. Ateikite ir sužinokite senovės baltų simbolių reikšmes ir susikurkite sėkmę nešantį amuletą!

Skirta 1–7 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

NUO PIKTOGRAMOS IKI PERMUTACIJŲ

Ar mėgstate skaityti detektyvines istorijas, žiūrėti šio žanro filmus ir spręsti sudėtingas užduotis? Jums labai padės treniruotės su kodais. Kodavimas – tai informacijos pateikimas naudojant tam tikrų simbolių ir taisyklių sistemą. Kokius kodus žinote? Laukiame jūsų ekspozicijoje, kurioje rasite įvairių žmogaus sukurtų kodų pavyzdžių – pažinsite piktogramas ir hieroglifus, išbandysite Brailio raštą ir gestų kalbą, užkoduosite žinutę „Enigma“ kodavimo mašina ir parašysite laišką Morzės abėcėle.

Skirta 5-12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

VAIKŲ DARBELIAI VAIKŲ NAMELIUOSE

Žaisti patinka visiems – ir vaikams ir seneliams. O ar žinote, kad žaisdami galite išmokti ir skaityti, ir rašyti, ir skaičiuoti, ir lavinti vaizduotę ir begalę kitų naudingų dalykų. Visus smalsuolius ir darbštuolius kviečiame susipažinti su Montesori mokymo metodika, išbandyti originalias edukacines priemones bei pritaikyti jas ugdant įvairiausius gebėjimus.

SKIRTA IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAMS IR 1–4 KLASIŲ MOKSLEIVIAMS. Trukmė 45 min.
Section Header

MATEMATIKOS GALIA

Ar žinote, koks ilgis matuojamas coliais, sprindžiais ar sieksniais? Ar teko skaičiuoti mediniais skaitytuvais? Ar žinote kas yra fleksagonas? Kviečiame visus matematikos mėgėjus bei tuos, kurie mano nesuprantantys magiškosios skaičių galios. Skaičiuosime, piešime, lankstysime ir gaminsime nedidelį matematikos stebuklą. Pažadame, kad edukacinis užsiėmimas užburs kiekvieną jos dalyvį.

Skirta 1–7 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

KAIP SKAITO TĖTIS

Jeigu patinka skaityti knygas, jeigu mėgstate žaisti improvizacinius žaidimus, jeigu svajojate apie aktoriaus karjerą – šis edukacinis užsiėmimas kaip tik jums. Ateikite pas mus, patirkite gyvo skaitymo malonumą, pajuskite knygos personažą juo tapdami, skaitydami kurkite vaidmenį, vaidinkite tai, ką jaučiate – atverkite duris į savo teatrą!

Skirta 1–5 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

LEGENDOS GAMTOJE

Ar seniai buvote miške? Ar girdėjote, ką kalba medžiai, paukščiai? Ar klausėtės melodingo upės čiurlenimo? Ateikite, mes jums papasakosime seną legendą apie tai, kaip mūsų protėviai bendravo su juos supusia gamta, atskleisime nepaprastą gamtos tvarką ir pusiausvyrą, įvardinsime šiandienos ekologines problemas bei priminsime, ką privalome daryti, kad išsaugotume gamtos turtus. Be abejo, patys pasijausite kūrėjais pasigamindami nedidelį gamtos pasaulio kūrinėlį.

Skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1–3 klasių moksleiviams. Trukmė 40 min.
Section Header

DAILYRAŠTIS TARPUKARIO LIETUVOS MOKYKLOJE

Norite išgirsti šimtmečio senumo mokyklines istorijas? O gal norėtumėte pasėdėti suole, kuriame sėdėjo jūsų seneliai kai buvo jūsų amžiaus? O gal norėtumėte pasimokyti dailiai rašyti? Laukiame jūsų tarpukario Lietuvos mokykloje – rašalinės pripildytos rašalo, plunksnakočiai išblizginti, edukatorė pasiruošusi papasakoti, ko nesate girdėję, parodyti, ko nesate matę ir pamokyti raityti dailyraščio raideles.

Skirta 1–4 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

RAŠTO KELIAS

Susipažinkite su rašto istorija Lietuvos mokyklose – šiandien rašome parkeriu į tvarkingus sąsiuvinius ir net nepagalvojame, kad kažkada galėjo būti kitaip? O jeigu reikėtų rašyti stiliumi vašku padengtose lentelėse arba smėlyje? Galvojate, kad tai neįmanoma? Apsilankykite muziejuje, sužinokite apie senuosius rašymo būdus, apžiūrėkite eksponuojamas originalias rašymo priemones ir išbandykite neįprastus rašiklius bei medžiagas – rašykite vaško, grifelinėse lentelėse, raitykite raideles tikra žąsies plunksna!

Skirta 5–12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

DARAKTORINĖ (SLAPTOJI) XIX A. MOKYKLA

Ar norėtumėte pakeliauti laike ir persikelti į XIX amžių? Sudalyvaukite gyvosios istorijos pamokoje – apsilankykite slaptojoje lietuviškoje mokykloje, skaitykite neįprastai parašytą elementorių, praeikite rizikingu knygnešio keliu ir pabandykite pergudrauti griežtąjį žandarą – patirkite nepaprastą nuotykį, pajuskite istorinės epochos dvasią.

Skirta 3–9 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

MAMA, KĄ MAN VEIKTI?

Apsidairykite po savo kambarį – tos pačios lėlės, pliušiniai žaislai, atsibodę žaidimai – kyla klausimas: „Ką man veikti?“ Ateikite į mūsų muziejų ir edukatorė papasakos, kokių žaidimų galima prisigalvoti panaudojant neįprastus daiktus: akmenėlius, pagaliukus, stiklo rutuliukus, siūlus, sagas ir t.t. Čia rasite įvairių priemonių, kurių pagalba galėsite kurti, pinti apyrankes, žaisti su smėliu, statyti stiklo pilis ir dėlioti paveikslus iš kriauklelių.

Skirta ikimokyklinukams ir 1–2 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Section Header

Padėk man padaryti pačiam

Užsiėmimo metodiniu pagrindu pasirinkta technologiška, apgalvota ir tikslinga M. Montessori ugdymo sistema. Sakote, kad Montessori metodika skirta tik mažyliams? Netiesa. Edukacijos metu moksleiviai gauna kūrybinių užduočių, kurios siejasi su mokykloje mokomais dalykais. Pabandykite mokytis skaičiuoti dėliodami karoliukus, traukti kvadratinę šaknį spalvotais kvadratėliais, spręsti dvinario arba trinario kubo lygtį bei pažinti Europos žemėlapį dėlionės pagalba. Suintrigavo? Ateikite ir išbandykite patys.

Skirta 5-9 klasių mokiniams. Trukmė 45 min.
Section Header

Augalų portretai

Ar pažįstate augalus? Ar žinote kaip atrodo morkos žiedas arba bulvės akys? Ar pagalvojate, kad jums įprastos valgomos daržovės gamtinėje aplinkoje gali atrodyti tarsi nuostabūs meno kūriniai? Apsilankykite įspūdingoje ekspozicijoje ,,Senosios gamtos mokslų vaizdinės mokymo priemonės. XX a. pirmoji pusė“, apžiūrėkite spalvingus šimto metų senumo augalų plakatus, patyrinėkite sudėtingas jų sandaras ir sužinokite, kaip augalai prisitaiko prie gyvenimo ir išgyvenimo sąlygų. Pasijauskite menininkais ir nuspalvinkite pasirinktus augalus.

Skirta 5-9 klasių mokiniams. Trukmė 45 min.
Section Header

PONAS VARNAS NUPIEŠĖ PAVEIKSLĄ

Tau patinka piešti? Bandai nupiešti viską, ką matai aplink save? Dailininkas Adomas Varnas mokė, kad norint piešti, reikia pirmiausiai treniruoti ranką, akį ir protą. Užsisakę edukacinį užsiėmimą, pamatysite, kokios priemonės tinka jaunojo dailininko treniruotėms ir sužinosite, kokią piešimo metodiką sukūrė pats dailininkas Varnas. Specialiai paruoštoje edukacinėje erdvėje atrasite, kas formuoja meno kūrinio pamatus bei sukursite meno kūrinį.

Skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1-12 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.