Šiais metais minime ypatingą sukaktį – prieš šimtmetį, 1925 m. liepos 14 d., iš Kauno aerodromo į dangų pakilo pirmasis lietuviškas mokomasis lėktuvas ANBO-I, sukurtas Lietuvos karo aviacijos vado, brigados generolo ir aviakonstruktoriaus Antano Gustaičio (1898–1941).
ANBO – tai žodžių akronimas, reiškiantis „Antanas Nori Būti Ore“. Šis vienvietis sportinis lėktuvas buvo pagamintas Kauno aviacijos dirbtuvėse, o jo autorius savarankiškai rūpinosi kiekviena jo detale – nuo brėžinių iki lėktuvo konstrukcijos dalių. ANBO-I tapo vienu reikšmingiausių žingsnių Lietuvos aviacijos istorijoje.
Minėdami šią sukaktį, prisimename bei pagerbiame ir visas asmenybes, anuomet ir šiandien, kūrusias bei tebekuriančias Lietuvos aviacijos istoriją.
Nuotraukoje – tarpukario Lietuvos aviacijos istoriją menantis dokumentas– Lietuvos švietimo muziejaus rinkiniuose saugomas Lietuvos Aero Klubo Piloto-Sklandytojo pažymėjimas, priklausęs šauliui, jaun. leitenantui ir teisininkui Juozui Girdauskui (1902–1941). Šis pažymėjimas išduotas 1934 m. liepos 16 d. ir pasirašytas Lietuvos Aero Klubo pirmininko Zigmo Žemaičio ir sekretoriaus Vaclovo Juodžio.
Informaciją parengė Lietuvos švietimo muziejaus muziejinės veiklos kuratorė Karolina Jociūtė