Projektas „Švietimas Lietuvoje ir išeivijoje 1940–1990 m.“
19 birželio, 2024

Projekto „Švietimas Lietuvoje ir išeivijoje 1940–1990 m.“ tikslas – sukurti sovietmečio ir nacistinės okupacijos laikotarpius pristatančią ekspoziciją ir atskleisti, kokią įtaką šių režimų sukurtos švietimo sistemos turėjo mūsų visuomenės raidai. Šio projekto tema – švietimas, itin svarbi apmąstant sovietinio ir nacistinio laikotarpio totalitarinių režimų įtaką visuomenės raidai, kadangi švietimo sistema buvo vienas svarbiausių įrankių, siekiant ideologiškai paveikti ir keisti visuomenės mąstymo principus. Kitas itin svarbus projekto aspektas – švietimas išeivijoje. Išeivijos indėlis puoselėjant nacionalinį identitetą, pagalba kovoje prieš okupacinius režimus ir vėlesnis darbas atgavus nepriklausomybę dažnai nuvertinamas ar pamirštamas, todėl šioje ekspozicijoje bus skirta dėmesio ir išeivių kurtam švietimo tinklui bei jų santykiui su Lietuva okupacijų metu.

Ekspozicijoje pristatomos temos ne tik prisidės prie visuomenės švietimo, edukacijos, tačiau leis lavinti kritinį mąstymą, atpažinti propagandą ar totalitarinių režimų keliamą grėsmę natūraliai visuomenės raidai.

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Muziejų veiklos skatinimo veiksmų plano lėšomis. Finansuojamos veiklos sritis Kultūros ir meno sklaida.

Image