Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite
Projektas „Tautų draugystės medis“
09 birželio, 2023

Džiugios naujienos! Visai netrukus muziejaus fasadą papuoš išskirtinis ir itin prasmingas piešinys. Šiandieną norime trumpai papasakoti projekto idėją bei sužadinti smalsumą pirmiesiems išvysti šį kūrinį jau visai netrukus.

Lietuvos švietimo muziejaus įgyvendinamu projektu ir menininko Žygimanto Amelyno kūriniu „Tautų draugystės medis“ siekiama įamžinti nuo XIV amžiaus Lietuvoje gyvenančios totorių tautos bei lietuvių bendrystę. Dekoratyviniame tautų draugystės medyje bus užšifruotos bendros lietuvių ir totorių vertybės – pagarba šeimai, tradicijoms. Projektas simbolizuos ne tik ilgametę tautų bendrystę, bet primins ir šių dienų pasaulio įvykius kai lietuvių tauta ištiesė pagalbos ir palaikymo ranką agresoriaus akivaizdoje stovintiems ukrainiečiams, tame tarpe Krymo totoriams.

„Tautų draugystės medis“ taps dalimi kelerius metus įgyvendinamo projekto „Kauno akcentai“, finansuojamo Kauno miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.  Su projektu susiję įgyvendinimo darbai startuoja jau kitą savaitę. Mielai su visais pasidalinsime atliekamų darbų rezultatais.

Na, o jei jau besimėgaudami vasariška šiluma žingsniuosite Vytauto prospektu, ne tik pasmalsaukite kaip vyksta kūrybos procesas, bet užeikite ir aplankykite muziejų!