Alisos Palavenis fotografijų paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“

Nuo š.m. rugsėjo 6 d. Lietuvos švietimo muziejaus pilkojoje salėje pradės veikti chemijos mokslų daktarės, vaistininkės Alisos Palavenis fotografijos darbų paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“.

 

Autorė apie parodą:

Pristatau šiukšlių fotografijas kitaip, lyg meno ir gamtos tarpininkus ieškant grožio eko-Pabaisoje (t.y. ekologinėje katastrofoje, prie kurios mes ridenamės padidintu greičiu).

Mano fotografijų tikslas – pritraukti žiūrovą jos grožiu, patrauklumu, įdomia kompozicija. Susižavėjęs jis prieina arčiau – ir štai akistatos momentas: „Palaukite, juk tai šiukšlė!“.

Apie parodą: 

Fotografijose vaizdai iš Lietuvos iš Lenkijos Baltijos jūros pakrančių, užfiksuoti 2020-2022 m. Juose įamžinti įvairiausi žmogaus atsainumo pėdsakai gamtoje: vienkartinė tara ir valgymo įrankiai, panaudotos higienos priemonės, helio balionų ir aitvarų likučiai, medicininės kaukės, stiklo šukės, banglenčių nuolaužos ir daugelis kitų keistų dalykų.

 

Apie šią vieną pirmųjų šiukšlių fotografijų parodų Lietuvoje yra atsiliepę Lietuvos ir užsienio menininkai, mokslo žmonės.

Lietuvos dailininkas, žymus meninio stiklo kūrėjas Remigijus Kriukas apie šias fotografijas yra taip pasakęs: „Labai nustebino autorės misija. Fotografijos patraukė, įtraukė, nepaisant to, kad žiūrint į jas reikia keiktis, bet man labai patiko, kaip jos buvo pateiktos. Į fotografijas pažiūrėjau menininko akimis. Jos įdomios! Autorė pastebėjo tai, ko nenori matyti kiti, ir užfiksavo. Ji parodė, kaip gamta padaro iš esamų, bet jai nebūdingų priemonių, iš žmogaus „purvo“, savotiškus meno kūrinius. Lyg išprievartauta, bet liekanti kilni, tokia pavaizduota mūsų gamta.“

 

Paroda veiks iki 2023 m. lapkričio 4 d., Lietuvos švietimo muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas).

2023 m. rugsėjo 30 d. (šeštadienį) 13 val. vyks vieša parodos autorės paskaita „Mano šiukšlės gamtoje: mitai ir realijos”.

Data

2023 Rgs 06 - 2023 Lap 04
Expired!

Laikas

0:00
Parašykite komentarą