Edukacinis užsiėmimas „Magiškas vilkelis“

Lietuvos švietimo muziejaus kasdieninėse veiklose supažindindamas su lietuvių ir kitų Lietuvoje gyvenusių tautų švietimo raida, kartu vykdo kultūrinę edukaciją, visuomenei suteikdamas galimybę pažinti skirtingas tautas ir jų tradicijų įvairoves. Papildydamas iki 2023 m. lapkričio 25 d. muziejuje eksponuojamos keliautojo Evaldo Karaliaus parodos „Šikoku 88 šventyklų kelias“ turinį, Lietuvos švietimo muziejus kviečia visus norinčius dalyvauti įtraukiančiuose kūrybinėse veiklose.
Evaldas su žmona Jolanta pirmieji lietuviai per 47 dienas nuėję visa Šikoku šventyklų kelią, iš įspūdingos kelionės parsivežę ir su visuomene pasidalinę retam europiečiui pažintos tekančios saulės šalies gamtos, architektūros ir kultūrinio paveldo fotografijomis.
Kiekvieno šeštadienio popietę, 13 val., visi norintys apsilankę parodoje ir pasisėmę įkvėpimo, leisis į pažintinę edukacinę kelionę, kur susipažins su vienu iš populiariosios Japonijos kultūros akcentų – žaidimu Koma.
Žaidimai Japonijoje nuo seno yra svarbi kultūros dalis. Vienas seniausių tradicinių žaidimų Koma, panašius į mūsų kraštuose žinomą vilkelį (suktuką). Manoma, kad vilkeliai į Japoniją atkeliavo iš Kinijos ir pirmą kartą rašytiniuose japonų dokumentuose paminėtas jau X amžiuje. Besisukdami vilkeliai atrodo lyg stovėtų vietoje, dėl šios priežasties žmonės sieja žaislą su labai populiaria japoniška fraze, apibūdinančia atsakingą žmogų – „stovėti ant vienos kojos“.
Užsiėmimo metu dekoruotas vilkelis liks atminimui kaip mažas senosios Rytų kultūros liudijimas.
Edukacinių užsiėmimų datos: spalio 28 d., lapkričio 11, 18, 25 d.
Užsiėmimų laikas: 13:00 val.
Edukacinio užsiėmimo kaina – 2 Eur + 5 Eur muziejaus lankymo bilietas (su nuolaida – 2 Eur + 2.5 Eur)
Būtina išankstinė registracija!
Registracija į užsiėmimą telefonu +370 650 41018
Linkime ypatingo laiko kartu!

Data

2023 Spa 28 - 2023 Lap 25
Expired!

Laikas

0:00 - 0:00
Kategorija
Parašykite komentarą