Edukacinis užsiėmimas „Teatras dėžutėje“

Lietuvos švietimo muziejus – antrą veiklos šimtmetį skaičiuojanti, naujovėms atvira kultūros institucija, kviečianti lankytojus pažinti ir patirti skirtingas pasaulio kultūras.
Iki š.m. lapkričio 25 d. kviečiame į pažintį su rytietiškos kultūros akcentais išskirtinėje parodoje „Šikoku 88 šventyklų kelias“.
Parodoje eksponuojamos keliautojo Evaldo Karaliaus ir jo žmonos užfiksuotos foto akimirkos iš piligriminės „Šikoku 88 šventyklos“ kelionės. Nuotraukos atspausdintos ant japoniško WASHI popieriaus, kuris įtrauktas į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Atliepdamas švietėjišką ir kultūrinę misiją, muziejus parengė edukacinį užsiėmimą „Teatras dėžutėje“ parodoje „Šikoku 88 šventyklų kelias“.
Edukacinis užsiėmimas parengtas remiantis viena iš tradicinių Japonijos meno sričių – teatru. Šešėlių teatras populiarus įvairiose kultūrose, tarp vaikų ir suaugusiųjų. Tai vizualiojo meno forma, atsiradusi Azijoje. Šešėlių žaidimas, dar vadinamas šešėlių lėlių teatru, yra senovinė pasakojimo ir pramogų forma, kai naudojamos plokščios iškirptos figūros (šešėlių lėlės), laikomos tarp šviesos šaltinio ir permatomo ekrano arba skraistės. Kartais iškirptos lėlių figūros būna permatomos, spalvotos ar kitaip detalizuotos. Įvairių efektų galima pasiekti judinant lėles ir šviesos šaltinį. Talentingas lėlininkas gali priversti figūras vaikščioti, šokti, kovoti, kikenti ir juoktis.
„Teatras dėžutėje“ – edukacinis užsiėmimas, sukurtas siekiant pristatyti šešėlių teatro pasaulį ir leisti patiems sukurti savo unikalią šešėlių teatro dėžutę.
Užsiėmimo metu siekiama skatinti kūrybiškumą, mokomąja, ir socialinius gebėjimus per šešėlių teatro meną. Dalyviai susipažins su šešėlių teatro istorija, technikomis. Čia bus mokomasi, kaip pasitelkiant šviesą, formas ir judesio principus, sukurti veiksmingus šešėlių teatro pasirodymus.
Edukacijos dalyviai turės galimybę leisti savo vaizduotei ir kūrybingumui laisvą būvį, o tuo pačiu metu mokytis bendradarbiauti su kitais. Baigus dėlioti savo šešėlių teatro pasirodymus, turėsite galimybę juos pristatyti draugams, šeimai arba kitoms vaikų grupėms savo aplinkoje.
Atvykus į edukaciją rekomenduojame su savimi turėti: šviečiantį prožektorių arba telefoną, kuris taip pat turėtų prožektorių.
Edukacinių užsiėmimų datos: spalio 28 d., lapkričio 4, 11, 18, 25 d.
Užsiėmimų laikas: 14:00 val.
Edukacinio užsiėmimo kaina – 2 Eur + 5 Eur muziejaus lankymo bilietas (su nuolaida – 2 Eur + 2.5 Eur)
Būtina išankstinė registracija!
Registracija į užsiėmimą telefonu +370 650 41018
Linkime ypatingo laiko kartu!

Data

2023 Spa 28 - 2023 Lap 25
Expired!

Laikas

0:00
Kategorija
Parašykite komentarą