Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite

Ekskursija „Iš kirpyklų istorijos. Kaunas nuo 1928 m.”

„Greta centrinių durų į „Pienocentro“ rūmus yra nedidelės durys, pro kurias įeinama į M. R. M. raidėmis pažymėtą kirpyklą. Jos ne tik ant vitrinos stiklo, bet ir viduje. Ką gi jos reiškia? Tai trijų savininkų, puikių savo amato meistrų, pavardžių trumpiniai: Juozas Muralis, Juozas Rubšys ir Kazimieras Muralis. Vos šveicoriui atidarius duris pasitinka ne tik modernus Arno Funko įrengtas interjeras, bet ir malonus ponios Jadvygos Muralienės žvilgsnis“ – citata iš knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas“ (aut. G. Milerytė-Japertienė).

„Pasivaikščiojimai Kaune“ kviečia pasiklausyti istorijų apie laikinosios sostinės kirpyklas ir grožio salonus, madingas to laikmečio šukuosenas, žinomus kirpimo meistrus ir jų puoselėjamą grožio salonų kultūrą. Neliks nepaminėtos ir garsios tarpukario Kauno damos, garbūs ponai bei jų mėgtos šukuosenos.

Laisvės alėjoje ir kitose Naujamiesčio gatvėse drauge atrasime vietas, kažkada kvepėjusias plaukų priežiūros ir formavimo priemonėmis, odekolonu ar šipru. Grožio istorijas pasakos ir jus lydės gidė Ramunė Kerdokaitė Vlasenkienė.

Kelionę laiku po tarpukario Kauną baigsime Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, kur šiuo metu paroda „Iš kirpyklų istorijos. Kaunas nuo 1928 m.“. Parodoje pasakojama vienos šeimos istorija, kai iš kartos į kartą perduodamos kirpėjo amato paslaptys. Muziejaus ArtDeco salone iš antikvarinių puodelių vaišindamiesi kava ar arbata, išgirsite muziejaus edukatorės pasakojimus apie parodoje eksponuojamus autentiškus tarpukario kirpyklų įrenginius, amato gudrybes bei šeimos istorijas. Jeigu turite įdomią savo istoriją iš tarpukario kirpyklų laikotarpio – būtinai atsineškite, mielai paklausysime.

Ekskursijos trukmė 2 val.

Ekskursijos pradžia: S. Daukanto ir Laisvės al. kampas – prie Laisvės al. fontano

Ekskursijos kaina:
Suaugusiems asmenims 12 Eur (muziejaus lankymo bilietas į kainą įskaičiuotas).
Moksleiviams ir senjorams 8 Eur (muziejaus lankymo bilietas į kainą įskaičiuotas).

 

Ekskursijų dienos ir laikai skelbiami čia: https://fb.me/e/nNJLPfTrC

Data

2022 Kov 23 - 2022 Bal 30
Expired!

Laikas

17:30
Kategorija