(Ne)kuklūs tarpukario literatūros skaitymai Lietuvos švietimo muziejuje

(NE)KUKLŪS TARPUKARIO LITERATŪROS SKAITYMAI ART DECO SALONE ir autorinis Aušros Župerkaitės laiško rašymo seminaras: „Išguldyk savo meilę popieriuje“.

 

Ar laikinosios sostinės visuomenė buvo konservatyvi, o kūniškus malonumus palikdavo tik už miegamojo durų? Ar visgi kasdienės kultūrinės programos būdavo papildomos ir intymiomis detalėmis? Ne viena istorija pasakoja apie Kauno aukštuomenės pramogas tiek mieste, tiek Lietuvos kurortuose, išlikę kino teatrų afišos byloja apie egzotinių kino filmų pasiūlymus.

O šių dienų mieste niekas neturi laiko. Vis skubame: ratais liesdami asfaltą, pirštų galais braukdami per ekraną, akimis vesdami per nesibaigiančias prekių lentynas. Siuntinėjame vienas kitam trumpąsias žinutes, kartais visai atsisakydami žodžių – gal užteks ir paveikslėlio?

2024 m. gegužės 11 d. rytmetį Lietuvos švietimo muziejus kviečia praverti tarpukario apartamentų duris ir leistis į intymią literatūrinę kelionę. Prisėdę jaukiame muziejaus salone, susipažinsime su tarpukariniais meilės laiškų rašymo vadovėliais- subtilios aistros, kūniškumo temų raiška kūryboje, skaitysime šių vadovėlių vaizdingiausias ištraukas.

Po skaitymų įžangos, Aušra Župerkaitė kviečia leistis į istorijų kelionę ir sukurti trumpą savo jausmų apybraižą, įgausiančią fizinį kūną – popierinį laišką, kuriuo kažkam išsakysite savo jausmus. Tuos, kuriuos išgyvenote, kurie jau galėjo ištirpti, bet minčių aidas dar gali juos sugrąžinti.

 

Dėmesio! Renginyje ribojamas dalyvių amžius. Dalyvavimas nuo 14 metų.
Dalyvavimas renginyje įsigijus muziejaus lankymo bilietą.
Būtina išankstinė registracija telefonu +370 650 41018 iki š.m. gegužės 10 d.
Renginio vieta: Lietuvos švietimo muziejaus Art Deco salonas (Vytauto pr. 52, Kaunas).
Informacija telefonu +370 650 41018 arba el. paštu info@lsim.lt

Data

2024 Geg 11
Expired!

Laikas

11:00
Kategorija
Parašykite komentarą