NEMOKAMAS MUZIEJAUS LANKYMAS SEKMADIENĮ (02.25)

2024 m. vasario 25 d. kviečiame nemokamai aplankyti Lietuvos švietimo muziejaus ekspozicijas ir parodas*!

 

Šiuo metu muziejuje atvertos šios ekspozicijos: 

  • VINCO RUZGO MEMORIALINIS KABINETAS

2005 m. muziejuje įkurtas Vinco Ruzgo (1890–1972) memorialinis kabinetas. Jame eksponuojami muziejaus įkūrėjo ir ilgamečio direktoriaus, V. Kudirkos bibliotekos-skaityklos direktoriaus, mokytojo ir vadovėlių autoriaus V. Ruzgo asmeniniai daiktai, nuotraukos, dokumentai, laiškai, apdovanojimai, vadovėliai ir kiti eksponatai. 2015 m. memorialinis kabinetas atnaujintas ir papildytas naujai įgytais eksponatais iš muziejaus rinkinių. 2021 m. V. Ruzgo memorialinis kabinetas atnaujintas ir iškeltas į naujas patalpas.

  • „ŠVIETIMAS LIETUVOJE 1904–1940 M.”

Eksponuojami XX a. pr. nacionalinės mokyklos kūrimosi laikotarpį iliustruojantys dokumentai, nuotraukos, pirmųjų švietimo draugijų veiklos nuostatai ir reti vadovėliai. 1918–1940 m. nepriklausomoje Lietuvoje buvo sukurta ir veikė demokratija grįsta švietimo sistema. Kiekvieną iš jos grandžių – ikimokyklinį ugdymą, pradinį, vidurinį, aukštąjį mokslą – pristato atskiri ekspozicijos stendai. Lankytojus sudomins turtinga ir gausi to meto mokymo priemonių kolekcija. Įdomus ekspozicijos akcentas – pradinės mokyklos klasės iliustracija – maketas.

  • SENOSIOS GAMTOS MOKSLŲ VAIZDINĖS MOKYMO PRIEMONĖS

Ekspozicija supažindina su Lietuvos švietimo muziejaus fonduose saugomomis XX a. pradžioje Lietuvos mokyklose naudotomis vaizdinėmis mokymo priemonėmis: plakatais, muliažais, maketais, herbariumais, mineralų kolekcija. Didžioji ekspozicijos dalis skirta biologijai. Išskiriamos biologijos mokslo šakos: botanika (augalų ir jų sandaros plakatai, muliažai), zoologija (vabzdžių, paukščių, žuvų ir kitų gyvūnų plakatai), žmogaus anatomija (pirmosios pagalbos plakatai, kraujotakos, raumenų ir vidaus organų maketai, muliažai).

  • PASAKYTA – PARAŠYTA

Tai veiksmo, pramoginė-patirtinė ekspozicija pritaikyta gyvai edukacinei veiklai. Joje galima pažinti senuosius žmonių bendravimo būdus ir priemones, tebevartojamas komunikacijas, sužinoti kaip mūsų pasaulį pakeitė piktograma, fonetinis raštas, kompiuterizacija. Viena jų – kūrybinė „Pasaulio pažinimo dirbtuvė“ – šiuolaikiškai atnaujinta ir įrengta edukacinių pratybų zona, skirta muziejaus edukaciniams užsiėmimams.

Eksponuojmos parodos:

  • Nuotaikinga  paroda „Užgavėnių veidai“;
  • Tarptautinė Edgar Degas paroda „Edgar Degas. Impresionizmas: atvira tiesa“;
  • Mažeikių muziejaus tarptautinė fotografijų paroda „Gyvos žemės mintys 2023“

 

Jūsų lauks Art Deco salonas, Klasė, Skaitykla ir žaismingoji Montessori erdvė!

 

* Tarptautinės parodos Edgar Degas „Edgar Degas. Impresionizmas: atvira tiesa“ lankymas mokamas.

Data

2024 Vas 25
Expired!

Laikas

10:00
Parašykite komentarą