Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite

Paroda „NEIŠKANUOTIEJI”

NEIŠKANUOTIEJI
Iš tušo dėmių gimusių charakterių portretų paroda.
Neiškanuotieji – tai „kanukais” netapę žmonės. Terminą „kanukai” pasiskolinau iš Ričardo Gavelio romano „Vilniaus pokeris”. Jis apibūdina sielos zombiais tapusius žmones, praeivius gatvėje bauginančiais tuščiomis akimis, pasidavusiuosius visuomenės, religijos, populiariosios kultūros ar politinių ideologijų įtakai. Kitaip tariant – nepritapėliai. Bepročiai, svajotojai, apsėstieji, raganos, menininkai ir … žuvys. Vienetiniai, nepakartojami, pagal savo pačių melodijas šokantys charakteriai, savavališkai nepasiduodantys ar tiesiog nesugebantys pasiduoti įtakai — kaip tušo lašai, besiliejantys vandens (ar vyno) baloje.
Savo darbais nesistengiu nieko kritikuoti. Mano vienintelė intencija yra sukurti kažką gražaus, nors ir savitai, parodyti pasaulį pro savo žiūronus raibuliuojančiais stiklais. Tarsi Des Esseintes, aš noriu užsimerkti visai pasaulio nevilčiai ir šlykštumui, ir pasiduoti vien vizualiai savo emocijų išraiškai, bendradarbiaudama su tušu, kaip lygiaverčiai naujų charakterių kūrėju.
Žuvimis susižavėjau paskutiniais mokyklos metais Kauno zoologijos muziejuje ir mano apsėdimas per visus sekusius metus tik augo. Jų mistiškas pasaulis ir niekada neišsemiamai pritrenkianti estetika tapo mano mūza. Tai galima pajusti ir žiūrint į labiau antropomorfiškus mano portretus, jų žuviškus žvilgsnius ir tušo suteiktas povandenines tekstūras.
Žuvys – tai kitapasauliniai žmonės.
Parodos lankymas pratęstas iki gegužės 9 d.

Informacija telefonu 8 650 41018

 

Data

2022 Kov 08 - 2022 Geg 09
Expired!

Laikas

19:00 - 17:00

Vieta

Muziejus
Kategorija
Parašykite komentarą