Paroda „Užgavėnių veidai“

Lietuvos švietimo muziejaus Art Deco salone įsikūrė nuotaikinga paroda „Užgavėnių veidai“.
Parodoje eksponuojama vienuolika rankų darbo kaukių, skirtų tradicinei lietuvių šventei – Užgavėnėms.
Išskirtinių kaukių autorė – Irena Mažeikienė iš Sudargo, Šakių raj. Apie autorę žinoma ne daug: baigusi tuometinį Taikomosios dailės technikumą, įgijusi odos gaminių technologo specialybę. Šiuo metu kaukių rinkinys priklauso Jurbarko krašto muziejui.
Užgavėnės – atsisveikinimo su žiema bei pavasario sutikimo šventė, apipinta papročiais ir tradicijomis. Nuo seno šventėje buvo svarbūs ne tik įvairūs žmogiškieji atributai – maistas, kaukės ar žaidimai, vyresnieji stebėdavo ir bandydavo suprasti gamtos siunčiamus simbolius – stebėdavo oro permainas, paukščių bei gyvūnų elgesį. Visi Užgavėnių burtai mūsų protėviams turėjo padėti užtikrinti žemės derlingumą ir gausų derlių.
Viena išlikusių ir ne tik kaime, bet ir šiuolaikiniame mieste prigijusių tradicijų – puošimasis kaukėmis. Kaukes stengiamas padaryti kuo baisesnes, kad pasijuokti iš tykančių negandų ir jas išgąsdinus, išvyti. Kaip ir senovėje, taip ir šiandien, persirengėliai slepiasi po raganų, giltinių, velnių, ožių, gervių kaukėmis.
Galvoji kaip persirengti artėjančios Užgavėnių šventės metu? Įkvėpimo gali pasisemti, užsukęs į muziejų ir pamatęs kokie personažai trumpam svečiuojasi Art Deco salone.
Paroda veiks 2024 m. vasario 6 – vasario 28 dienomis, Lietuvos švietimo muziejuje (Vytauto pr. 52, Kaunas).

Data

2024 Vas 06 - 28
Expired!

Laikas

Visa diena
Kategorija
Parašykite komentarą