Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite

Všį „Pelėdų kava“ kviečia į susitikimą Lietuvos švietimo istorijos muziejuje

VšĮ „Pelėdų kava“ ir toliau kviečia praleisti paskutinį mėnesio trečiadienį kartu bei pasinaudoti proga ir 11 30 d. 18 val. aplankyti šį lapkritį net šimto metų jubiliejų švenčiantį Lietuvos Švietimo istorijos muziejų Kaune (rūmuose prie Vytauto pr. ir Kęstučio g. sankryžos).

Pasinaudokite proga už palankią kainą – suaugusiems 4 eurai, senjorams ar studentams ar mokiniams – 2 eurai, apsilankyti darbo dieną (bet po darbo) unikaliame Laikinosios Sostinės laikus menančiame muziejuje, išgirsti apie jo šimtametę istoriją ir pamatyti net kelias jame veikiančias parodas.

Muziejus oficialiai atidarytas Kaune 1922 metų lapkritį kaip Pedagoginis muziejus ir skaitykla daugiausia pedagogo, muziejininko ir bibliotekininko Vinco Ruzgo (1890 – 1972) bei kitų žymiausių to meto mokytojų (A. Busilo, J. Damijonaičio, A. Purėno, J. Vabalo-Gudaičio, A. ir J. Vokietaičių) pastangomis. Pirmosios Respublikos laikais  turėjo, Negyvosios ir gyvosios gamtos, anatomijos ir fiziologijos, Kraštotyros, geografijos ir istorijos, Matematikos, Darbinio mokymo ir grafikos, Vaikų rankdarbių ir net Egiptologijos skyrius, jame veikė gyvosios gamtos kampelis, kraštotyros ir gamtamokslinis būreliai, vaizdinių mokymo priemonių gamybos dirbtuvės.

Per karą muziejus buvo išdraskytas, ir tik 1958 metais V. Ruzgui pavyko atkurti Respublikinį pedagoginį muziejų. Atėjus Atgimimui, muziejus buvo pertvarkytas, buvo rengiamos mokslinės ekspedicijos į lietuvių diasporos mokyklas Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, į Vasario 16‑osios gimnaziją Vokietijoje. Ypač papildytas eksponatais 2012 – 2014 metais, dabar Lietuvos švietimo istorijos muziejus saugo per 55 tūkst. eksponatų.

Muziejuje nuolatos veikia keičiamos parodos. Taip ir mūsų vizito metu galėsime pamatyti parodą „Naudingi ar nuodingi? XIX a. pab. – XX a. pr. mokomieji plakatai“, kurioje eksponuojami ant drobės, chromolitografine technika spausdinti J. F. Schreiberio spaustuvės plakatai, skirti mokykloms. Be to, veikia tapytojo, skulptoriaus, architekto Manto Maziliausko kūrybos veiksmas-paroda „Mokykla“, kurios objektai pateikia gamtos kaip mokyklos idėją.

Dar didesnis siurprizas mūsų lauks muziejaus patalpose, kur eksponuojamas tarpukario ArtDeco stiliaus salonas su autentiškais to meto baldais ir aksesuarais: minkštaisiais baldais, komodomis, stalais, knygų spintomis, šviestuvais, kilimais. Jį papildys išskirtinių porceliano puodelių iš 30-ties pasaulio šalių paroda „Porceliano pasaka“ iš kaunietės Ramunės Motiekūnienės privataus rinkinio.

Renginio svečius tradiciškai pavaišinsime „Pelėdų kavos“ karštos gilių kavos puodeliu.

Registracija nereikalinga, tiesiog ateikite lapkričio 30 d. 18 val. adresu Vytauto pr. 52.

Renginio metu galite būti filmuojami ir fotografuojami.

Daugiau informacijos: 8 612 49866, peledukava@gmail.com

Data

2022 Lap 30
Expired!

Laikas

18:00
Kategorija
Parašykite komentarą