🎲 Ar žinojote, kad žaidimai kadaise buvo ne tik vaikų laisvalaikio užsiėmimas, bet ir svarbi suaugusiųjų gyvenimo dalis? Žaidimai buvo žaidžiami visur – tiek tarp Lietuvos ir Lenkijos didikų, tiek tarp amatininkų ar valstiečių.
Projekto „Timeless Game“ metu Lietuvos švietimo muziejus, kartu su Lenkijos partneriais Paribio fondu (Borderland foundation) siekia atkurti XIV–XX a. Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose žaistus žaidimus, kad šie ne tik neliktų praeityje, bet vėl taptų gyvu bendruomenės ir kultūros reiškiniu.
📚 Žaidimai ir žaislai lydi žmoniją nuo pat jos atsiradimo. Jie aiškino gyvenimo tvarką, padėjo suprasti socialinius vaidmenis, įtvirtino politinius ryšius, ugdė įgūdžius ir, tiesiog, teikė džiaugsmą.
Nors šiandien žaidimus dažniausiai siejame su vaikyste, istorijoje jie buvo neatsiejami ir nuo suaugusiųjų kasdienybės – pavyzdžiui, Liudviko XIV dvare linksmai strikinėjančių kilmingų damų žaidžiama „Akla višta“ ar visuose socialiniuose sluoksniuose įsitvirtinę kortų žaidimai.
🧩 Šiuo metu projekte jau atliktas istorinių žaidimų tyrimas, o artimiausiu metu tyrimas bus išleistas spausdintu formatu lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis bei prasidės pirmųjų žaidimų prototipų kūrimas – po 2 kiekvienoje šalyje partnerėje.
Projektas siekia:
✔️ Atgaivinti senąsias žaidimų tradicijas ir pritaikyti jas šiuolaikinei visuomenei;
✔️ Skatinti kultūrinį dialogą, bendruomenių bendradarbiavimą ir tvarų turizmą.
🌍 Projektas įgyvendinamas pagal Interreg Lietuva–Lenkija programą, projekto Nr. LTPT00339 „Nesenstantis žaidimas“ („Timeless Game“)
📅 Įgyvendinimo laikotarpis: 2024-12-01 – 2025-11-30
👥 Partneriai: Lietuvos švietimo muziejus (LT) ir Fundacja Pogranicze (PL)
Sekite mūsų naujienas – netrukus kviesime įsitraukti į edukacinius renginius bei atrasti žaidimus, kurie jungė mūsų protėvius 🌿
#interreg #interregLietuvaLenkija
Interreg Lithuania-Poland Programme