Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite
Muziejuje įvyko rugsėjo 1 – osios vaikų festivalis
02 rugsėjo, 2021

Šiandien Lietuvos švietimo istorijos muziejuje ir jo kiemelyje šurmuliavo šventiškai nusiteikę rugsėjo 1 – osios vaikų festivalio dalyviai ir svečiai.

Nuo pat ryto smalsiausieji susipažino su turiningomis muziejaus ekspozicijomis, išskirtinėmis jo erdvėmis ir edukacinėmis klasėmis. Kiemelyje vyko žaismingasis „burbuliatorius”, į kurį nedrąsiai įsijungė ir mažiausiųjų tėveliai bei seneliai.

Kiemelyje nuo pat ryto įsikūrė Lietuvos kariuomenės atstovai, šventės svečius supažindinę su kario profesija. Net patys mažiausi festivalio dalyviai nepabūgo išbandyti sunkios kario kuprinės ar kitų aprangos detalių.

Ypatingai dėkojame Lietuvos Skautijos bendruomenei. Jaunieji skautai šventės metu įsikūrę po rudeniškai pasipuošusiu kiemo beržu, ne tik dalijo dalyviams patarimus, kaip išgyventi gamtoje, bet ir sukūrę laužą, kepė ir vaišinosi netradiciniais kepiniais..

Renginiui įsibegėjus, į muziejaus kiemelį atvyko Lietuvos policijos bendruomenės atstovai su bičiuliu Amsiu. Pareigūnai mažiausius šventės dalyvius pakvietė į saugaus eismo pamokėlę, vyresniems dalyviams surengė viktoriną, o bičiulis Amsis kvietė šventiškai nusiteikusius dalyvius pajudėti ir įsiamžinti nuotraukose.

Muziejaus kiemelyje įsikūręs Kauno dziudo klubas pakvietė didelius ir mažus festivalio svečius išskirtinei treniruotei su olimpiete Sandra Jablonskyte ir kitais klubo treneriais.

Popietę nuskambėjo šventinis vaikų estrados grupių „TU ir AŠ”, „Lašeliukai” koncertas, kurio metu trepsėjo ne tik policijos bičiulis Amsis, bet ir netikėtai šventėje apsilankęs meškinas.

Muziejaus edukatorei papasakojus „Julijos medžio” istoriją, ant stebuklus pildančio medžio kasų šventės svečiai pakabino savo pačias slapčiausias svajones.

Nuoširdžiai dėkojame visiems šventės dalyviams: Kauno krašto Skautijos bendruomenei, Lietuvos policijai, Lietuvos kariuomenei, Kauno dziudo klubui, vaikų estrados studijai „Tu ir aš”, „Lašeliukai”.

 Lietuvos švietimo istorijos muziejus

rpt