Lietuvos švietimo istorijos muziejus kartu su vaizdo technologijų ir interaktyvių produktų kūrimo profesionalais „Indeform“ (Lietuva) bei inovacijų produktų kūrėjais „DADADA“ nuo 2021 m. rugpjūčio 31 d. sėkmingai įgyvendina projektą „Muziejus ant ratų“. Pagrindinis projekto tikslas - teikti aukštos kokybės kultūrinį turinį jauniems žmonėms, gyvenantiems nuo didmiesčių centrų nutolusiose regionų vietovėse, skatinant kultūrinės ir edukacinės veiklos prieinamumą.
2022 m. sausio 1 d. – 2022 m. gruodžio 31 d. projekto „Muziejus ant ratų“ įgyvendinimo etape, autobuso ekspozicijos turinys papildytas dviem temomis. Naujai įdiegtos interaktyvios priemonės pagalba „Muziejus ant ratų“ ekspozicijos lankytojai susipažins su Vilniaus universiteto kūrimosi etapais (nuo dviejų fakultetų kolegijos (filosofijos ir teologijos) iki teisės, medicinos ir architektūros fakultetų steigimo). Priemonės pagalba, lankytojai turės galimybę suprasti tuometį modernų požiūrį į aukštąjį mokslą, Lietuvos aukštosios mokyklos reikšmę Europos kontekste. Sukurtas papildytos realybės patirties produktas, kuris veiks ne tik „Muziejus ant ratų“ ekspozicijoje, bet ir fizinėje Lietuvos švietimo istorijos muziejaus ekspozicijos dalyje. Taip pat „Muziejus ant ratų“ autobuso ekspozicijoje sukurta ir įdiegta papildytos realybės apie XIV a. senąsias LDK mokyklas paslauga. Jos pagalba lankytojai virtualiai nukeliaus į XIV amžių bei supras tuometį vaikų ir jaunimo ideologinį ugdymą, susipažinti su laikotarpiui reikšmingomis ugdymo temomis ir priemonėmis.
Įgyvendinant projekte „Muziejus ant ratų“ numatytas priemones, atsižvelgta į funkcionalumo ir praktiškumo kriterijus: įrengtos ergonomiškos sėdynės, funkcionalus apšvietimas, parinktas tinkamas ekspozicinių ekranų aukštis, šriftų dydis. Autobuse įrengtas pandusas asmenims su judėjimo negalia.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2021 m. rugpjūčio 31 d. – 2023 m. rugpjūčio 31 d.
Projektas finansuojamas iš 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės.
Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, pagal programą Kultūra.