Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite
13 spalio, 2020

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Lietuvos švietimo istorijos muziejus – vienas seniausių muziejų Lietuvoje, tad nuolat stengiasi kurti aplinką lankytojams, akcentuojančią ne tik istorijos tėkmę ir jos pėdsakus, bet ir jausmą.

Muziejams modernėjant, mes stengiamės lankytojams sukurti skirtingas aplinkas, leidžiančias pajusti tarpukario mokinio, studento, švietėjo dvasią.

Šiemet, po keletą mėnesių trukusios ekspozicinių ir renginių salių renovacijos, muziejus duris atveria su naujais tikslais, iššūkiais ir erdvėmis – muziejuje įsikūrė tarpukario laikotarpio Art deco stiliaus salonas.

Tarpukario Lietuva XX a. pradžioje buvo moderni valstybė, ir saloninė kultūra, bohemiškas gyvenimas čia gyvavo pagal visai kitus principus. Inteligentai buvo kur kas laisvesni ir net maištingesni, nebijantys išsakyti, o paskui – imtis įgyvendinti novatoriškų idėjų.
Pas žinomus lietuvių kultūros, švietimo ir meno veikėjus salonuose virė ne tik Kauno, bet ir Lietuvos kultūrinis gyvenimas, kuris buvo įdomus, turiningas ir daugiasluoksnis.

Muziejuje įkurtas salonas atkurtas autentiškais tarpukario baldais ir aksesuarais: šviestuvai, kilimai, minkštieji baldai, knygų spintos, komodos, stalai. Čia atvykę galite ne tik pasižvalgyti, bet ir prisėdę ant gilią istoriją turinčių baldų, paskaityti, padiskutuoti. Salono atvėrimas lankytojams yra kvietimas suburti švietėjiškas bendruomenes, muziejaus lankytojus, visus besidominčius, norinčius įkvėpti Tarpukario laikotarpio Art deco stiliaus.

Tarpukario salono salė paruošta nuomai: jūsų asmeniniams renginiams, pristatymams, susitikimams, popietėms, meno parodoms ir kitoms progoms. Jei ieškote išskirtinės aplinkos, ar norite nusikelti į Tarpukarį, susisiekite su mumis.

Už idėjas, įrengimą, dizainą, baldus nuoširdžiai dėkojame interjero architektei, architektūrologei dr.Linai Preišegalavičienei, kolekcininkui, paveldo restauratoriui Dainiui Lanauskui.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”1668,1667,1666,1665″ img_size=”medium”][/vc_column][/vc_row]