Lietuvos švietimo muziejus
Palaukite
24 sausio, 2023
Image

Sausio 24-ąją dieną minime Lietuvos švietimo istorijos muziejaus įkūrėjo ir ilgamečio jo direktoriaus, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos įkūrėjo ir pirmojo jos direktoriaus,  gamtininko, pirmųjų lietuviškų gamtos pažinimo vadovėlių autoriaus, visuomenės veikėjo, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos bei Pabaltijo mokytojų profesinės sąjungos nario, mokytojų pedagoginių kursų organizatoriaus Vinco Ruzgo (1890–1972) 133-iąsias gimimo metines.

Suprasdamas vaizdinių mokymo priemonių trūkumą mokyklose, V. Ruzgas iškėlė idėją dėl mokinių ir mokytojų vaizdinių mokymo priemonių parodų rengimo, kur susirinkę mokytojai ne tik galėtų dalintis gerąją patirtimi, bet ir pačiomis priemonėmis. Jau 1922 metais buvo nutarta suorganizuoti pimąją parodą! Pastaroji sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo, joje apsilankė ir tuometinis Kauno miesto burmistras Jonas Vileišis, kuris, susidomėjęs V. Ruzgo iniciatyvomis, paskyrė jį būsimo Pedagoginio muziejaus direktoriumi. Ruošimasis muziejaus atidarymui netruko ilgai, mat V. Ruzgas su bendrabinčiais dirbo aktyviai, nuoširdžiai ir pareigingai!

Prisimindami šviesią Vinco Ruzgo asmenybę, dalinamės simboline muziejaus ir jo įkūrėjo kelione trumpame video filmuke: https://fb.watch/ifni5WLcMg/

 

Fotografija iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus rinkinių.